Dzisiaj jest piątek, 14 sierpnia 2020 r.
Imieniny obdchodzą: Alfred, Euzebiusz, Maksymilian, Selma

Kolejny sukces sołectwa Mikułowa

Sołectwo Mikułowa zajęło pierwsze miejsce w powiatowym konkursie "Nasza wieś-mamy się czym pochwalić".

Do tegorocznej edycji konkursu zgłosiło się aż 11 sołectw, w tym aż 6 z terenu naszej gminy: Mała Wieś Górna, Bierna, Mikułowa i debiutujące w tym roku sołectwa Wrociszów Górny, Stary Zawidów, Sulików. Mikułowa jest jednym z najprężniej działających sołectw w Gminie Sulików. Przejawy aktywności społeczności wsi widoczne są na każdym kroku. Od malowania przystanków, stworzenia Izby Pamięci w świetlicy wiejskiej czy odnowienia zapomnianej Alei Kasztanowej. Wszystkie podejmowane przez mieszkańców oddolne inicjatywy sprzyjają rozwojowi sołectwa, zwiększeniu atrakcyjności wizerunku wsi, ale przede wszystkim szeroko pojętej integracji. Żaden sukces nie byłby możliwy bez zaangażowania mieszkańców i sołtysa, który dając pomysły do działania ma wokół siebie ludzi, którzy poświęcają swój czas na angażowanie się w pracę na rzecz sołectwa.

Dużą rolę w sukcesywnej realizacji kolejnych działań, sprzyjających rozwojowi wsi odgrywa także owocna współpraca i poparcie ze strony władz Gminy Sulików. Efektem tego są inwestycje realizowane w sołectwie przy udziale środków zewnętrznych, m.in. budowa plenerowego miejsca spotkań z wiatą biesiadną oraz remont świetlicy wiejskiej wraz z wyposażeniem w ramach „Odnowy Wsi Dolnośląskiej”. Obecnie przeprowadzany remont jest współfinansowany ze środków EFR na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich-dotacji z budżetu Województwa Dolnośląskiego oraz przy udziale środków z budżetu Gminy Sulików.

W tym roku komisja konkursowa postanowiła nagrodzić wszystkie sołectwa, które wzięły udział w konkursie, ostateczna klasyfikacja wyglądała następująco:

I miejsce - sołectwo Mikułowa w gminie Sulików - nagroda 10 tys. zł
II miejsce - sołectwo Bielawa Dolna w gminie Pieńsk - nagroda 7 tys. zł
III miejsce - sołectwo Żarki Średnie w gminie Pieńsk - nagroda 5 tys. zł
IV miejsce - sołectwo Jagodzin w gminie Węgliniec
V miejsce - sołectwo Bierna w gminie Sulików
VI miejsce - sołectwa Wrociszów Górny i Stary Zawidów w gminie Sulików
VII miejsce - sołectwo Mała Wieś Górna w gminie Sulików
VIII miejsce - sołectwo Kopaczów w gminie Bogatynia
IX miejsce - sołectwo Sulików w gminie Sulików i sołectwo Ruszów w gminie Węgliniec

Wszystkie sołectwa poza podium na wniosek Artura Bielińskiego Starosty Zgorzeleckiego zostaną wyróżnione nagrodami pieniężnymi zróżnicowanymi ze względu na zdobyte miejsce. Wszystkim sołectwom z terenu Gminy Sulików, które wzięły udział w konkursie serdecznie gratulujemy i liczymy na kolejne inicjatywy mieszkańców, którymi będziemy mogli pochwalić się za rok.

Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego przygotowanego przez TVT Zgorzelec

http://www.tvtzgorzelec.pl/index.php/1114-najlepsze-solectwo-w-powiecie-zgorzeleckim-mikulowa

 

« powrót