Dzisiaj jest piątek, 7 sierpnia 2020 r.
Imieniny obdchodzą: Kajetan, Klaudia, Donata, Dorota, Konrad, Sykstus, Olechna

Święto Pieczonego Ziemniaka w Przedszkolu

Ziemniak jest pospolitym, ale również wspaniałym warzywem, przyrządzanym w naszych kuchniach na różne sposoby. 

W pierwszych dniach jesieni z jego udziałem w sulikowskim przedszkolu odbywa się „Święto Pieczonego Ziemniaka.”W tym roku wszystkie dzieci zostały zaproszone do udziału w konkursie na „Ziemniaka Olbrzyma i Ziemniaka Dziwaka.” Na dzieci i rodziców podczas jesiennego pikniku, który odbył się w środę, czekały liczne „ziemniaczane konkurencje”, zainspirowane przez Panie nauczycielki. Pierwszą z nich były „wykopki”, przedszkolaki miały za zadanie przy użyciu łopatek wykopać ukryte w piaskownicy ziemniaki. Dzieciom sprawiło to nie lada frajdę. Rodzice mogli się wykazać szybkością i zwinnością w zawodach m.in. typu wyścig z ziemniakiem na łyżce.

Wspólną konkurencją dla dzieci i ich rodziców było wykonanie „Ziemniaka Cudaka”, pomysłowości w pracach nie brakowało. Wszystkie trafią na wystawę i będą zdobić kącik przedszkolny ciesząc oczy wszystkich, którzy odwiedzają Publiczne Przedszkole w Sulikowie. Zwieńczeniem imprezy było rozstrzygnięcie konkursu na „Ziemniaka Olbrzyma i Ziemniaka Dziwaka.” Ziemniak Olbrzym został wyłoniony przy pomocy wagi, a z wybraniem najdziwniejszego, jury miało nie lada problem. W efekcie wyróżniono sześcioro przedszkolaków.

Jak na piknik przystało nikogo nie ominął poczęstunek. Wszyscy mogli spróbować pieczonych ziemniaków przygotowanych przez Panie kucharki. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Święto Pieczonego Ziemniaka « powrót