Dzisiaj jest poniedziałek, 8 sierpnia 2022 r.
Imieniny obdchodzą: Cyprian, Dominik, Emilian, Iza, Rajmund, Seweryn

Europejski rok wolontariatu 2011

We wtorek 14 czerwca br. z okazji obchodów Europejskiego Roku Wolontariatu 2011 w przyjaznej atmosferze jaka towarzyszy spotkaniom dobrych sąsiadów, miasto Görlitz gościło działaczy stowarzyszeń wyższej użyteczności publicznej i fundacji, ochotników i wolontariuszy pracujących dla wspólnego dobra.

Gościem honorowym spotkania był Prezydent Republiki Federalnej Niemiec Christian Wulff, który osobiście podziękował i wyraził uznanie zaproszonym na uroczystość do miejskiego ratusza Polakom, Niemcom i Czechom budującym mosty ponad podziałami narodowymi i społecznymi, pomagającymi w likwidowaniu barier i uprzedzeń, realizując ideały społeczeństwa obywatelskiego w Unii Europejskiej.

Zaproszeniem prezydenta Wulffa wyróżniona została Pani Danuta Baranek-Kostyszak, germanistka z Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Sulikowie reprezentująca na spotkaniu Meeting Point Musik Messiaen, z którym współpracuje jako nauczyciel od 2002 roku realizując z uczniami wiele projektów. Europejski Rok Wolontariatu 2011 jest formą podziękowań i podkreślenia ważności funkcjonowania organizacji wolontariackich, stąd zadecydowano o wykonaniu i odsłonięciu w tym dniu pamiątkowej tablicy na Moście Staromiejskim.

« powrót