Dzisiaj jest sobota, 15 sierpnia 2020 r.
Imieniny obdchodzą: Maria, Napoleon, Stella

I Otwarty Turniej Brydża

W dniu 14 grudnia br. w sali widowiskowej GOK-u  rozegrany został I Otwarty Turniej Brydża Sportowego "Skalnik" o Puchar Wójta Gminy Sulików. 

Do gry w brydża potrzebnych jest czterech graczy. Dwie pary rywalizują ze sobą, by uzyskać lepszy wynik od przeciwników poprzez skompletowanie jak największej liczby lew. Turniej zorganizowała grupa miłośników brydża sportowego, która zawiązała się w ubiegłym roku.  W jej skład wchodzą zarówno osoby starsze, doświadczone w grze w brydża, jak i początkujący gracze, w tym uczniowie Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. Jana Pawła II w Sulikowie.

W turnieju wzięło udział 21 par - większość zrzeszonych w Karkonoskim Międzypowiatowym  Związku Brydża Sportowego w Bolesławcu. Wśród uczestników  były dwie pary młodzieżowe z siedzibą naszej szkoły oraz dwie pary mikstów oraz dwie niezrzeszone. Nagrody przyznano za trzy pierwsze miejsca w klasyfikacji generalnej, parze old-boyów, najlepszej parze mikstów oraz najlepszej parze młodzieżowej. Pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej zdobyła para Zbigniew Bobak - Stefan Małowiecki, drugie - para Jerzy Dzięcielski - Ireneusz Piątek (sulikowianin), trzecie - paraM. Czolij - E. Szafraniec. Najlepsza para mikstowa H. Pietrzykowska - T. Pogwizd, młodzieżowa Bartosz Stachowski - Jakub Śledzki (obydwaj z Sulikowa) oraz wyróżniona para old-boyów, A. Ołpiński i S. Szafraniec.

Nagrody ufundowane przez Gminę Sulików i Jana Soleckiego właściciela firmy Soley-Areca, wręczył zwycięzcom i wyróżnionym Robert Starzyński Wójt Gminy Sulików. Organizatorzy turnieju gorąco dziękują sponsorom, sędziemu Markowi Dreckiemu, oraz wszystkim uczestnikom turnieju za liczne przybycie i miłą, sportową atmosferę w trakcie rozgrywek. Gratulujemy pomysłodawcy i organizatorowi tak wspaniałego przedsięwzięcia - Panu Ireneuszowi Piątek. Mamy nadzieję, że był to pierwszy, ale nie  ostatni tego typu  turniej w Sulikowie.

Turniej brydża « powrót