Dzisiaj jest czwartek, 13 sierpnia 2020 r.
Imieniny obdchodzą: Diana, Hipolit, Poncjan, Gertruda, Elwira, Radosław

Plac zabaw w Sulikowie "pod obserwacją"

Kamery monitoringu to coraz częstsze rozwiązanie stosowane w wielu miejscowościach, które sprawnie służy poprawie bezpieczeństwa, także w Gminie Sulików. 

Działają 24 godziny na dobę. Zwiększają szansę na wykrycie zagrożeń i szybszą identyfikację sprawców. Obecnie w Sulikowie funkcjonuje monitoring dający podgląd na Plac Wolności, obiekty ZSPiG w Sulikowie, teren przed budynkiem Urzędu Gminy, a w ostatnim czasie monitoringiem objęty został także sulikowski plac zabaw. O przeznaczeniu środków na zainstalowanie monitoringu zadecydowali sami mieszkańcy Sulikowa, którzy dzieląc fundusz sołecki przeznaczyli na ten cel kwotę 19 tys. zł.

Zamontowane urządzenia pozwalają na odbiór obrazu w wysokiej jakości, umożliwiają także jego przybliżanie oraz odczyt w trybie nocnym. Obraz z kamer bezprzewodowo jest przesyłany do rejestratora umieszczonego w budynku Urzędu Gminy Sulików. Założeniem systemu monitoringu jest ochrona bezpieczeństwa osób i mienia, porządku publicznego oraz pozyskiwanie materiału dowodowego w przypadku ewentualnych aktów wandalizmu. Wszystkie urządzenia jakie zastosowane zostały w systemie są tak zaprojektowane, aby centrum monitoringu można było w przyszłości rozbudowywać.

« powrót