Dzisiaj jest niedziela, 9 sierpnia 2020 r.
Imieniny obdchodzą: Roman, Ryszard, Romuald, Edyta, Klara

Mikołaj "na zastępstwo"

Mikołaj odwiedza Dzieci z Rodzin Zastępczych co roku, ale za każdym razem w innej formie. 

W tym roku 13 grudnia przybył do Gimnazjum nr 1 w Zgorzelcu na zaproszenie pracowników Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Zgorzelcu. Worek z prezentami był tak ciężki, że dźwigały go Elfiki - Wolontariusze z tejże Szkoły wraz ze swoją opiekunką Panią Dyrektor Wiolettą Kościukiewicz. Rozbrykane Duszki porwały dzieci do zabawy w rytm muzyki puszczanej przez DJ Kubę Chromika na sprzęcie z Miejskiego Domu Kultury. W przerwach konieczne było wzmocnienie sił witalnych świątecznymi pączkami z Cukierni Państwa Kaczmarków i owocami od Pana Roberta Zarzeckiego z Firmy Citronex. Pani Dorota Klarycz zachęcała do spróbowania czekolady prosto z fontanny czekoladowej, którą właśnie dla naszych dzieci użyczyła Pani Karolina Kurdziel z Firmy Pro Staff. Zabawa była przednia, śpiewy, tańce, konkursy, Myszka Miki, Kaczor Donald oraz balonowy czarodziej Krzysztof Kaczmarczyk. I wreszcie ta najbardziej oczekiwana chwila - prezenty! W tym roku dzięki wielkiej ofiarności Firmy Kaufland ze Zgorzelca, prezenty były naprawdę wspaniałe. Zabawki, książki i kolorowe pisaki również znalazły się w worku Mikołaja dzięki hojności Pana Jana Bawoła, sklep ELF, Carrefour Zgorzelec, Księgarni Verbum ze Zgorzelca, wspaniałego sklepu z zabawkami Toysland ze Zgorzelca, Handlowców zgorzeleckiego Małego Rynku, Instytutu Wydawniczego Znak z Krakowa, Księgarni Tezeusz z Kasinki Małej.

Mikołajowy apel o zebranie słodkości dla Dzieci z Rodzin Zastępczych usłyszało wiele wrażliwych serc, m.in. zgorzeleccy policjanci, strażacy, funkcjonariusze straży granicznej, zgorzeleccy urzędnicy z Urzędów: Pracy, Skarbowego, Miasta, Gminy, Starostwa Powiatowego, Zakładu Gazowniczego, PWIK NYSA, Firmy Hoomark z Jędrzychowic, Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego OSA, Społem Powszechna Spółdzielnia Spożywców. O Naszych dzieciach z rodzin zastępczych pamiętały również kochane dzieciaki ze szkoły Podstawowej z Łagowa i Gimnazjum z Jerzmanek wraz z wychowawcami i wielu, wielu innych.

Mikołajki dla Rodzin Zastępczych to nie tylko zabawa, ideą pracowników Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Zgorzelcu - organizatora spotkania było uwrażliwianie wielu ludzi na potrzeby dzieci i promocja rodzicielstwa zastępczego.

Niestety w powiecie zgorzeleckim co roku przybywa dzieci, które potrzebują opieki zastępczej. Obecnie mamy już prawie 200 rodzin zastępczych, w których wychowuje się ponad 250 dzieci. To pokazuje jak bardzo potrzeba nam ludzi, którzy chcieliby zostać rodziną zastępczą dla dzieci z różnych przyczyn nie mogących dalej wychowywać się w swoich biologicznych domach. Dlatego też ludzi, którzy mają w sobie dużo miłości zachęcamy do tworzenia rodzin zastępczych.

Dzwoń! Przyjdź! Odpowiemy na Twoje pytania. Zapraszamy na ul. Bohaterów II Armii Krajowej 8 w Zgorzelcu lub skontaktuj się z nami telefonicznie pod nr 75 77 615 05 / 75 77 55 587

 Źródło: PCPR w Zgorzelcu

« powrót