Dzisiaj jest piątek, 7 sierpnia 2020 r.
Imieniny obdchodzą: Kajetan, Klaudia, Donata, Dorota, Konrad, Sykstus, Olechna

Nagrodzone sołectwa

W październiku miało miejsce rozstrzygnięcie powiatowego konkursu "Nasza wieś - mamy się czym pochwalić". 

Przypomnijmy, że do tegorocznej edycji konkursu zgłosiło się aż 11 sołectw, w tym aż 6 z terenu naszej gminy: Mała Wieś Górna, Bierna, Mikułowa i debiutujące w tym roku sołectwa Wrociszów Górny, Stary Zawidów, Sulików. W tym roku komisja konkursowa postanowiła nagrodzić wszystkie sołectwa, które wzięły udział w konkursie. Gmina Sulików na podstawie porozumienia zawartego ze Starostwem Powiatowym w Zgorzelcu otrzymała środki pieniężne stanowiące równowartość przyznanych nagród dla poszczególnych sołectw, tj.

I miejsce - sołectwo Mikułowa - 10.000,00 zł
V miejsce - sołectwo Bierna - 1.500,00 zł
VI miejsce - sołectwa Wrociszów Górny i Stary Zawidów - po 1.000,00 zł
VII miejsce - sołectwo Mała Wieś Górna 1.000,00 zł.
IX miejsce - sołectwo Sulików - 500,00 zł.

Sołectwo Mikułowa w ramach przyznanej nagrody zaplanowało zakupić zestaw nagłaśniający do świetlicy wiejskiej, urządzenie sportowe Orbitrek, które ma być pierwszym sprzętem jaki zostanie zamontowany w ramach planowanego utworzenia siłowni zewnętrznej na terenie sołectwa oraz kapoki kajakowe. Bierna postanowiła zakupić tablice informacyjne oraz ławki, a pozostałą kwotę przeznaczyć na bieżące utrzymanie zieleni na terenie wsi. Sołectwo Stary Zawidów postanowiło w ramach wygranej zakupić telewizor do świetlicy wiejskiej, Wrociszów Górny kosiarkę. Mała Wieś Górna postanowiła za kwotę 1 tys. zakupić kominek elektryczny z przeznaczeniem do zamontowania w miejscu spotkań mieszkańców jakie zostanie wybudowane w 2014 roku na terenie sołectwa. Sulików kwotę 500 zł chce przeznaczyć na dofinansowanie zakupu pieca do wypalania ceramiki.

Wszystkim nagrodzonym sołectwom z terenu Gminy Sulików, które wzięły udział w konkursie serdecznie gratulujemy i liczymy na kolejne inicjatywy mieszkańców, którymi będziemy mogli pochwalić się za rok.

« powrót