Dzisiaj jest czwartek, 6 sierpnia 2020 r.
Imieniny obdchodzą: Sława, Jakub, Oktawian, Stefan, Wincenty

Dofinansowanie do rekultywacji składowiska odpadów w Sulikowie

Są pieniądze na rekultywację składowiska odpadów w Sulikowie. 

Przynależność Gminy Sulików do spółki Dolnośląska Inicjatywa Samorządowa opłaciła się. W sumie spółce udało się pozyskać dofinansowanie z Programu Infrastruktura i Środowisko w wysokości 21 673 209,64 zł dla 9 dolnośląskich jednostek samorządu terytorialnego na realizację projektu pn. „Rekultywacja dolnośląskich składowisk komunalnych”. 

Spółka została utworzona przez Dolnośląską Agencję Współpracy Gospodarczej oraz 9 jednostek samorządu terytorialnego w tym: 3 z powiatu wrocławskiego (Miasto i Gmina Sobótka, Miasto Siechnice, Gmina Mietków), 2 z powiatu kłodzkiego (Miasto Polanica Zdrój, Miasto Bystrzyca Kłodzka), 2 z powiatu zgorzeleckiego (Gmina Sulików, Gmina Miejska Zgorzelec), 1 z powiatu ząbkowickiego (Miasto Ziębice) i powiatu polkowickiego (Gmina Przemków).

Na rekultywację spółka otrzymała dofinansowanie unijne w wysokości ponad 21,5 mln zł, a wartość całego projektu sięga 32,5 mln zł. W wyniku realizacji przedsięwzięcia poprawi się stan środowiska naturalnego w 9 jednostkach samorządu terytorialnego w których to znajdują się komunalne wysypiska o łącznej powierzchni prawie 21 hektarów ha.

Realizacja projektu zaplanowana jest do grudnia 2015 r. i odbędzie się przy udziale finansowym poszczególnych gmin, na terenie których znajdują składowiska. Zadanie obejmie przeprowadzenie procesu zamknięcia składowiska odpadów i jego rekultywację zgodnie z normami europejskimi, co ma na celu ochronę środowiska i poprawę jakości życia mieszkańców regionu. Projekt przyczyni się przede wszystkim do poprawy jakości przestrzeni krajobrazowych Gminy Sulików.

Więcej na temat dofinansowania można przeczytać na oficjalnej stronie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego  we Wrocławiu:

http://www.umwd.dolnyslask.pl/urzad/aktualnosci/single-view/artykul/30-milionow-dla-dolnoslaskich-gmin/

Materiał przygotowany przez TVT Zgorzelec:

http://www.tvtzgorzelec.pl/index.php/1859-zamiast-smieci-beda-kwiaty

« powrót