Dzisiaj jest niedziela, 9 sierpnia 2020 r.
Imieniny obdchodzą: Roman, Ryszard, Romuald, Edyta, Klara

Podsumowanie zbiórki odpadów wielkogabarytowych

W dniach 31 marca do 18 kwietnia na terenie Gminy Sulików odbyła się akcja zbierania odpadów wielkogabarytowych. Tzw. "wystawka" miała na celu usunięcie zalegających w naszych gospodarstwach domowych odpadów. 

Celem długofalowym jest poprawa estetyki Gminy Sulików i likwidacja dzikich wysypisk. Zbiórka zorganizowana została w porozumieniu z sołtysami miejscowości, którzy określili miejsce ustawienia kontenerów. Objęto nią: meble, zużyte opony z samochodów osobowych, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, wielkogabarytowe opakowania ulegające biodegradacji. W ramach akcji do Zakładu Gospodarki i Usług Komunalnych w Lubaniu trafiło ok. 3 ton opon, 28 ton odpadów wielkogabarytowych, 14 ton niesegregowanych odpadów komunalnych na łączną kwotę ponad 15 tys. zł. Dodatkowo z dzikich wysypisk zlokalizowanych ne terenie gminy zebrano ok.: 14 ton części od samochodów na kwotę blisko 11 tys. zł, 50 ton opon z samochodów ciężarowych, traktorów oraz samochodów osobowych na kwotę ponad 16 tys. zł. Wśród odpadów znalazły się również materiały niebezpieczne (azbest i eternit).

Serdeczne podziękowania za pomoc udzieloną Gminie Sulików w uporządkowaniu miejscowości po "wystawkach" składamy Panom: Tadeuszowi Mochalskiemu, Leonowi Olbricht, Janowi Soleckiemu, Gregory Bełz, Henrykowi Rychter oraz Jerzemu Bartoszek.

« powrót