Dzisiaj jest piątek, 14 sierpnia 2020 r.
Imieniny obdchodzą: Alfred, Euzebiusz, Maksymilian, Selma

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze

W sobotę 21 czerwca br. na boisku sportowym w Sulikowie odbyły się gminne zawody sportowo-pożarnicze. Gospodarzem imprezy była jednostka OSP w Sulikowie oraz Wójt Gminy Sulików.

Tegoroczne zmagania druhów połączone zostały z Jubileuszem 65-lecia działalności OSP Sulików i poprzedzone zostały Mszą Świętą w intencji strażaków w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Sulikowie. Całość zawodów prowadził Komendant Gminny ZOSP RP w Sulikowie druh Grzegorz Fleszar.

Udział w zawodach wzięło 5 drużyn OSP z terenu Gminy Sulików, gościnnie jednostka OSP Zawidów oraz 6 Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Dużą niespodzianką był występ dzieci w wieku 5-6 lat, które pod czujnym okiem starszych druhów zostały przygotowane do udziału w zawodach. Mamy nadzieję, że już nie długo zasilą szeregi Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, a w przyszłości którejś z jednostek seniorów OSP.

Wśród gości uczestniczących w zawodach znaleźli się m.in.: Artur Biliński Starosta Zgorzelecki, Robert Łężny Burmistrz Miasta Zawidowa, Robert Starzyński Wójt Gminy Sulików, Jan Solecki Przewodniczący Rady Gminy, radni i sołtysi. Zawody rozegrane zostały w jednej konkurencji-ćwiczenie bojowe.

Klasyfikacja generalna zawodów przedstawiła się następująco:

Drużyny seniorów: 

I miejsce - OSP Studniska Dolne - czas 30,85 sek.
II miejsce - OSP Miedziana - czas 32,89 sek.
III miejsce - OSP Bierna - czas 38,33 sek.
IV miejsce - OSP Sulików - czas 38,80 sek.
V miejsce - OSP Zawidów - czas 40,78 sek.
VI miejsce - OSP Stary Zawidów - czas 47,83 sek.

Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze OSP:

I miejsce - OSP Sulików - czas 30,97 sek.
II miejsce - OSP Studniska Dolne I - czas 31,22 sek.
III miejsce - OSP Miedziana I - czas 42,20 sek.
IV miejsce - OSP Studniska Dolne II - czas 45,92 sek.
V miejsce - OSP Bierna - czas 54,86 sek.
VI miejsce - OSP Miedziana II - czas 71,00 sek.

Nagrody dla poszczególnych drużyn wręczyli Wójt Gminy Sulików Robert Starzyński wraz z Waldemarem Błauciak Wiceprezesem Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP w Zgorzelcu. Imprezę zakończono zabawą taneczną na świeżym powietrzu.

Wójt Gminy Sulików i jednostka OSP Sulików serdecznie dziękują za udzielone wsparcie finansowe zapewnione przy organizacji zawodów: Panu Janowi Soleckiemu właścicielowi firmy Soley-Areca, Państwu Teresie Sydor i Leonowi Olbricht, właścicielom firmy Old Trans, firmie Euro Sklep w Sulikowie, DPFA-Europrymus organ prowadzący Szkołę Tęcza w Zgorzelcu, Pani Teresie Bogdanowicz, PHU Ryszard Nieckarz oraz FH PAOLA Paulina Szeja. Szczególne podziękowania także dla Komendy PSP w Zgorzelcu oraz Grupy Ratownictwa Medycznego Polskiego Czerwonego Krzyża ze Zgorzelca, PPHU Worpol w Sulikowie za udostępnienie energii elektrycznej oraz dla Księdza Dziekana Janusza Kankiewicza za wsparcie strażaków dobrym słowem oraz modlitwą.

 

Zawody OSP « powrót