Dzisiaj jest niedziela, 9 sierpnia 2020 r.
Imieniny obdchodzą: Roman, Ryszard, Romuald, Edyta, Klara

Trwa budowa oświetlenia w gminie. Będzie energooszczędnie

Z końcem czerwca rozpoczęła się budowa oświetlenia ulicznego w Biernej. Wyłonionym w drodze przetargu wykonawcą robót zostało „Instalatorstwo Elektryczne od A do Z Tomasz Kubata z Lubania”, które zamontuje 35 nowych punktów świetlnych za kwotę blisko 134 tys. zł.

W ramach zawartej umowy nowe punkty oświetleniowe mają stanąć wzdłuż dróg wewnętrznych na terenie Biernej do końca września br.

W drodze rozmów z Zakładem Energetycznym TAURON udało się także wynegocjować remont 57 słupów oświetleniowych zlokalizowanych wzdłuż drogi powiatowej biegnącej przez Bierną. Cieszy fakt, że zardzewiałe gminne słupy oświetleniowe odzyskają swój dawny wygląd bez wkładu finansowego gminy.

Ruszyła również budowa 56 nowych punktów świetlnych wzdłuż dróg wewnętrznych w miejscowości Studniska Dolne. Wykonawcą inwestycji będzie firma Produkcyjno-Usługo-Handlowa „ELEKTROBUD” Justyna Droszcz ze Zgorzelca, która wykona roboty budowlane za kwotę ponad 163 tys. zł.

W ramach tego samego projektu równolegle prowadzone są prace projektowe mające na celu rozbudowę oświetlenia o dodatkowe 17 punktów świetlnych tj. 10 w Studniskach Dolnych i 7 w Radzimowie Dolnym.

Dodatkowo Gmina Sulików podpisała umowę z Zakładem Ogólnobudowlanym Instalatorstwo Elektryczne Ireneusz Nowosza z Zaręby na tzw. „zagęszczenie” oświetlenia w  miejscowościach: Starym Zawidowie, Radzimowie Górnym i Dolnym, Sulikowie.

Największą zaletą nowego oświetlenia będzie zmniejszenie zużycia energii, co znacząco wpłynie na środowisko, jak i na budżet gminy.

 

Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego przygotowanego przez tvt Zgorzelec:

http://www.tvtzgorzelec.pl/index.php/2419-w-biernej-bedzie-energooszczednie

 

« powrót