Dzisiaj jest środa, 12 sierpnia 2020 r.
Imieniny obdchodzą: Lech, Euzebia, Innocenty, Hilary, Hilaria, Julian

Czerwcowe sukcesy OSP Studniska Dolne

Czerwiec był bardzo pracowitym miesiącem dla strażaków ze Studnisk Dolnych - lecz nie pod kątem ilości wyjazdów do zdarzeń, choć tych też nie brakowało, lecz w aspekcie sportowym.

Przez cały miesiąc w każdy weekend czerwca jednostka OSP Studniska Dolne brała udział w rożnych zawodach sportowo-pożarniczych, wszystkich możliwych szczebli. W dniu 7 czerwca druhowie wystartowali w Wojewódzkich zawodach sportowo-pożarniczych reprezentując powiat zgorzelecki. Zawody rozegrano w Złotoryi i składały się z dwóch konkurencji: sztafety pożarniczej oraz ćwiczenia bojowego. Wystartowało w nich w sumie 21 drużyn męskich i 8 kobiecych. Drużyna OSP Studniska Dolne zajęła w klasyfikacji generalnej 12 miejsce. Tydzień później, 15 czerwca w Świerzawie rozegrano kolejne zawody rangi Wojewódzkiej, tym razem w kategorii Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Reprezentacja MDP ze Studnisk Dolnych zajęła 5 miejsce. Zawody również składały się z dwóch konkurencji: sztafety pożarniczej oraz ćwiczenia bojowego i rozegrane zostały wg międzynarodowego regulaminu zawodów pożarniczych CTIF.

Do konta zwycięstw jednostki doszło także I miejsce seniorów zajęte podczas odbytych w dniu 21 czerwca w Sulikowie Gminnych zawodów sportowo-pożarniczych w Sulikowie, oraz II i IV juniorów. Na koniec czerwca jednostka reprezentowała Województwo Dolnośląskie w zawodach sportowo-pożarniczych w Bautzen w Niemczech. W dniach 27-29 czerwca odbywały się tam mistrzostwa krajowe ochotników, na które OSP Studniska zostało gościnnie zaproszone jako reprezentacja województwa dolnośląskiego. Zawody rozgrywane były w 4 konkurencjach: wspinanie przy użyciu drabiny hakowej, sztafeta pożarnicza, ćwiczenie bojowe oraz 100m z przeszkodami. Drużyna OSP Studniska wystartowała w 3 konkurencjach: bojówce, sztafecie oraz biegu na 100 m z przeszkodami. W efekcie zaciętej rywalizacji w klasyfikacji drużyn pożarniczych zajęła I miejsce.

Jednostka OSP Studniska Dolne serdecznie dziękuje Pani Aleksandrze Stępień oraz Ines Stępień, za poświecenie swojego czasu na wyjazd do Bautzen w charakterze tłumacza.

« powrót