Dzisiaj jest piątek, 14 sierpnia 2020 r.
Imieniny obdchodzą: Alfred, Euzebiusz, Maksymilian, Selma

Wysokie wyniki sprawdzianu uczniów klasy VI Szkoły Podstawowej w Biernej

Uczniowie Szkoły Podstawowej  w Biernej od wielu lat osiągają wysokie wyniki w nauczaniu, które  są porównywalne z zewnętrznym badaniem kompetencji pedagogicznych uczniów. 

Na szczególną uwagę zasługują wyniki sprawdzianów szóstoklasistów, porównywalne ze średnią uzyskiwaną przez szkoły w powiecie.

W roku szkolnym 2013/2014 średni wynik szkoły wyniósł 26,4. Wynik ten plasuje naszą szkołę w czołówce szkół powiatu zgorzeleckiego, tj. trzeci wynik w powiecie zgorzeleckim. Jest z czego się cieszyć - jak mówi Pani Teresa Wronkowska - wychowawca klasy szóstej, gdyż dla porównania średnie wyniki w: województwie  to  25,3 a w powiecie 23,8.

Na sukces szkoły - zdaniem Dyrektora Jana Majowskiego, złożyło się wiele czynników, a w szczególności bardzo dobra kadra pedagogiczna oraz odpowiednia współpraca z rodzicami - oparta na realizacji potrzeb wychowanków. Należy podkreślić ogromną zasługę i odpowiedzialność rodziców, którzy swoim zaangażowaniem wspierali nauczycieli w procesie edukacji dzieci, przyczyniając się do osiągniętego przez nich sukcesu.

« powrót