Dzisiaj jest sobota, 15 sierpnia 2020 r.
Imieniny obdchodzą: Maria, Napoleon, Stella

Rozpoczęcie roku szkolnego w placówkach oświatowych Gminy Sulików

W dniu 1 września br. w szkołach Gminy Sulików odbyły się uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego 2014/2015. Uroczyste akademie szkolne poprzedziły Msze Święte w intencji rozpoczynających naukę i pracę - uczniów i nauczycieli.

W Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. Jana Pawła II w Sulikowie ceremonia rozpoczęcia roku szkolnego odbyła się na środowiskowej hali sportowej. Towarzyszyły jej powitania i przemówienia. Dyrektor szkoły Pani Urszula Ciupak witając gości, nauczycieli i rodziców w sposób szczególny przywitała pierwszoklasistów szkoły podstawowej i gimnazjum.

Do zebranych przemawiał także Robert Starzyński Wójt Gminy Sulików. Wójt Gminy podkreślił w swojej przemowie znaczenie szkoły jako miejsca, w którym nie tylko zdobywa się wiedzę lecz także zawiązuje przyjaźnie. Przypomniał również o inwestycjach zrealizowanych w trakcie wakacji w ZSPiG w Sulikowie, tj. wymianie pokrycia dachowego na budynku Szkoły Podstawowej oraz utworzeniu gabinetu stomatologicznego, w którym  świadczona będzie uczniom z Gminy Sulików bezpłatna opieka stomatologiczna.

Nowy rok szkolny rozpoczął się także dla przedszkolaków. Po wakacjach maluchy przekroczyły próg budynku przedszkola w nowej odsłonie - po gruntownym remoncie. W trakcie wakacji w Przedszkolu Publicznym w Sulikowie wymieniono pokrycie dachowe oraz wykonano nową elewację zewnętrzną.

Rozpoczęcie roku szkolnego « powrót