Dzisiaj jest czwartek, 6 sierpnia 2020 r.
Imieniny obdchodzą: Sława, Jakub, Oktawian, Stefan, Wincenty

Sołectwa Gminy Sulików biorą udział w konkursie "Nasza Wieś-mamy się czym pochwalić"

Ruszyła ocena kandydatów w trzeciej edycji konkursu „Nasza Wieś-mamy się czym pochwalić” organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Zgorzelcu. Tradycyjnie po raz kolejny biorą w nim udział sołectwa z terenu Gminy Sulików. 

Przed komisją konkursową powołaną przez Starostę Zgorzeleckiego zaprezentowały się już sołectwa Stary Zawidów, Mała wieś Górna i Bierna. W Małej Wsi Górnej komisja konkursowa miała okazję gościć w nowo wybudowanym Centrum Rękodzielnictwa i Promocji Produktów Lokalnych, gdzie zaprezentowane zostały potrawy i produkty wykonane z jabłek. Sołectwo w prezentacji multimedialnej przestawiło konsekwentnie realizowane w minionym roku działania na rzecz swojej wsi. Sołectwo Bierna zaprosiło m.in. komisję do obejrzenia nowego obiektu sportowego na terenie Szkoły Podstawowej w Biernej - wielofunkcyjnego boiska sportowego. W spotkaniach w Biernej i Małej Wsi Górnej uczestniczył Robert Starzyński Wójt Gminy Sulików. Uznanie Członków Komisji zdobył fakt realizacji w sołectwach inwestycji finansowanych ze źródeł zewnętrznych.

Przypomnijmy, że na zwycięzców czekają nagrody pieniężne tj. za zajęcie:

I miejsca - 10.000 zł

II miejsca - 7.000 zł

III miejsca - 5.000 zł

Dodatkowo przewidziana jest możliwość ufundowania dodatkowych wyróżnień pieniężnych o łącznej puli do 10.000 zł.

Podczas wizyty w Biernej w obecności Artura Bielińskiego Starosty Zgorzeleckiego Wójt Gminy Sulików wręczył Pani Celinie Jaszczuk gratulacje z okazji 90 rocznicy urodzin.

Dziękujemy wszystkim mieszkańcom zaangażowanym w przygotowania do wizytacji i z niecierpliwością czekamy na wyłonienie finalistów konkursu.

Wizyta komisji nasza wieś « powrót