Dzisiaj jest czwartek, 6 sierpnia 2020 r.
Imieniny obdchodzą: Sława, Jakub, Oktawian, Stefan, Wincenty

Spotkanie pokoleń w Mikułowej

W minioną sobotę przy świetlicy wiejskiej w Mikułowej odbyło się niezwykłe spotkanie przeszłości z przyszłością, a mianowicie tzw. "Spotkanie Pokoleń" mieszkańców Mikułowej.

Spotkały się różne pokolenia, ale zarazem bliscy sobie ludzie. Rozmowom i wymianie wspomnień związanych z tą małą miejscowością, towarzyszyła jedna wspólna myśl, aby nie tylko zachować pamięć o tym co już minęło, ale także pielęgnować to co mamy teraz.

Miłą niespodzianką dla wszystkich zebranych był pokaz starych, często zapomnianych i leżących w naszych domach zdjęć. Uczestnicy mogli rozpoznać na nich siebie, swoich rodziców, znajomych lub sąsiadów. Inicjatywa organizacji spotkania co dwa lata spotyka się z coraz większym zainteresowaniem rodzimych mieszkańców wsi i okolicznych miejscowości, a Rada Sołecka wraz ze Stowarzyszeniem Wiejskim "Wspólnie w przyszłość" dokłada wszelkich starań, aby każdy wrócił do Mikułowej na następne spotkanie. Na uczestników czekały znane już w okolicy potrawy przygotowane przez organizatorów. Nie zabrakło pieczonych kiełbasek przy ognisku, chleba ze smalcem i ogórkiem, pysznego biosu i domowych wypieków. O dobrą atmosferę zadbał zaproszony gościnnie zespół ludowy Malwy z Włosienia, który zachęcał do zabawy, trwającej do późnych godzin wieczornych. Wśród składu zespołu Malwy są także dwie byłe mieszkanki Mikułowej. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali materiały promocyjne sołectwa (ekotorbę z logo sołectwa i zdjęciem pałacu w Mikułowej, breloczki, widokówki i foldery).

Sołtys wsi Pani Anna Marczyk serdecznie dziękuje wszystkim osobom zaangażowanym w organizację spotkania. Ogrom pracy włożony w przygotowania zasługuje na szczególne słowa uznania, albowiem Mikułowa nie po raz pierwszy pokazuje, że wspólna praca aktywizuje innych i jest przejawem więzi ze swoją "małą ojczyzną". 

Spotkanie pokoleń 2014 « powrót