Zamknij
Dzisiaj jest poniedziałek, 28 września 2020 r.
Imieniny obdchodzą: Luba, Wacław, Wacława, Marek, Tymon

Marzec w bibliotece

Na ogół uważamy, że biblioteka to miejsce, w którym zarówno dorośli jak i dzieci, mają możliwość kontaktu z literaturą piękną. Jest to na pewno prawda, ale rola biblioteki jest dużo większa, zwłaszcza w odniesieniu do dzieci. Takim kreatywnym miesiącem był marzec br.

03.03.2015

Spotkanie autorskie z podróżnikiem

Spotkanie skierowane było do uczniów  szkoły podstawowej. Poprowadził je Pan Ryszard Kurasiewicz - podróżnik hobbysta. Tematem była wyprawa do dalekiej Etiopii. Prezentacja i słowne opowieści, były bardzo pouczające, zwłaszcza w momencie opowieści o etiopskiej szkole,  jej uczniach i zwyczajach tam panujących.

11.03.2015

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci

Tym razem, temat był bardzo filozoficzny, a mianowicie odwoływał się do uczuć. Książka "Uczucia, co to takiego?" Oscara Brenifiera, była  motywem przewodnim prowadzonej z dziećmi rozmowy. Dzieci zadają masę pytań, często bardzo ważnych. Co robić z tymi pytaniami? Na pewno sięgnąć po serię książek DZIECI FILOZOFUJĄ a w niej rodzice i nie tylko, mogą  znaleźć kilka odpowiedzi na jedno pytanie. Na koniec bohaterowie spotkania wysłuchali książkę dla dzieci  "Proszę mnie przytulić", Przemysława Wechterowicza i Emilii Dziubak

13.03.2015

Warsztaty plastyczne dla przedszkolaków.

Wszyscy wiemy, że marzec to również miesiąc przedświąteczny a więc to czas, aby poprzez zabawę zapoznać dzieci ze zwyczajami Świąt Wielkanocnych. Dzięki współpracy z Publicznym Przedszkolem w Sulikowie, w ramach prowadzonych warsztatów dzieci mogły wykonać wiosenne kwiatki. Były to misternie wykonane krokusy, oczywiście z przeznaczeniem do własnoręcznie wykonanych palm wielkanocnych.

18.03.2015

Spotkanie autorskie z podróżnikiem. Chiny.

Tym razem w daleką podróż wybrali się dorośli czytelnicy biblioteki. W niezapomniany spacer między innymi po murze chińskim, zabrał uczestników spotkania Pan Ryszard Kurasiewicz. Padło wiele pytań o inność kultury, obyczaje tam panujące itp. Pokaz slajdów i barwna opowieść na pewno zachęca do poznawania świata. Może następnym razem, ktoś z uczestników zechce nam przybliżyć wspomnienia ze swoich wojaży?

25.03.2015

Spotkanie DKK dla Dzieci.

Temat "Zwyczaje wielkanocne". Co to jest tradycja ? Dzieci zostały zapoznane z pojęciem Świąt Wielkanocnych i tradycjami związanymi z tym świętem. Oprócz poznania zwyczajów i obrzędów wielkanocnych, spotkanie miało na celu uświadomienie dzieciom jak poprzez zabawę mogą włączyć się w aktywne uczestniczenie przygotowania świąt. Dzieci wysłuchały kilku wierszyków i piosenek. W części plastycznej wykonały ekologiczne wielkanocne zajączki. Podczas tych prac, dzieci uczyły się współpracy z innymi dziećmi oraz doskonaliły umiejętność malowania i wycinania.

Przez cały marzec, swoje umiejętności plastyczne  doskonaliły dzieci uczestniczące w zajęciach kółka plastycznego. Temat prac został  narzucony, ale technika prac pozostała dowolna. Jak ten czas wykorzystały dzieci,  pokazują załączone zdjęcia.

Marzec 2015 w Bibliotece « powrót