Dzisiaj jest niedziela, 12 lipca 2020 r.
Imieniny obdchodzą: Jan, Brunon, Weronika, Bonifacy, Henryk

Wielkanocny Bieg dla Jaj

We wtorek po Świętach Wielkanocnych 25 biegaczy wystartowało w "I Wielkanocnym biegu dla Jaj". Główną ideą imprezy sportowej było wsparcie chorego gimnazjalisty Grzesia Woźniaka.

Pomysłodawcą biegu był Grzegorz Żak, miejscowy poeta, satyryk, podróżnik, który chcąc zachęcić do udziału w imprezie opowiadał: "W sumie przemierzymy około 10 km, kierując się wskazaniami zaprzyjaźnionych młodych ludzi i napędzani dwiema ideologiami: ideologia płytsza to zrzut kalorii poświątecznych. Ideologia głębsza - wsparcie tym biegiem chorego na raka Grześka Woźniaka, fajnego chłopaka (syna Waldka Woźniaka, znanego ratownika ze Zgorzelca) - mówi Żak. - Także bieg dla jaj ale nie do końca dla jaj. Zrobimy dobrowolną zrzutę na wpisowe i część przeznaczymy na operację dla chłopaka."

Z pomocą w organizacji trasy przybyli ratownicy ze zgorzeleckiej grupy ratownictwa PCK, harcerze z 96 DSH MOST, znajomi, przyjaciele i mieszkańcy ze Studnisk. Całą imprezę finansowo wsparła Gmina Sulików, nieodpłatny transport zapewniła firma Vektor Jacka Pławiaka z Zawidowa. Wśród biegaczy gościła rozmaitość, był biegacz z psem, sołtys Mikułowej Pani Anna Marczyk, dwie diablice, biegnący boso wędkarz. Każdemu z uczestników przyświecała jedna wspólna myśl - dobra zabawa a przy okazji pomoc choremu gimnazjaliście.

Meta biegu zlokalizowana była na Farmie na rozdrożu, gdzie na uczestników biegu czekał ciepły posiłek i dodatkowe atrakcje. Zwycięzcą z czasem 35:47 okazał się Wojciech Biernacki, który w nagrodę otrzymał strusie jajo. Pozostali uczestnicy zostali nagrodzeni pamiątkowymi jajami, wśród których znalazło się wykonane przez Zakład Ceramiczny w Bolesławcu artystycznie zdobione ceramiczne jajo a także symboliczne 20 sztuk wiejskich jaj. Cieszymy się, że pomysły na tego typu imprezy rodzą się dla głębszych ideii i mamy nadzieję, że za rok odbedzie się kolejna edycja Wielkanocnego biegu dla Jaj.

Zobacz więcej:
http://www.zgorzelec.info/
http://zgorzelec.naszemiasto.pl/
https://picasaweb.google.com/

I Wielkanocny Bieg Dla Jaj « powrót