Dzisiaj jest poniedziałek, 16 września 2019 r.
Imieniny obdchodzą: Edyta, Kornel, Korneliusz, Kamila, Cyprian, Jagna

Festyn rodzinny w Studniskach

Lokalną tradycją Studnisk Górnych stało się „Rodzinne powitanie lata”. Festyn z tej okazji odbył się 20 czerwca, a jego organizatorami byli: sołtys Pan Ryszard Kurasiewicz wraz z Radą Sołecką oraz radny Rady Gminy Pan Marek Biliński. 

Impreza została przygotowana z ogromnym rozmachem, przy niewątpliwym zaangażowaniu gospodarzy. Swoją obecnością uświetnili ją liczni zaproszeni goście: radna Rady Powiatu Pani Urszula Ciupak, ks. proboszcz - Dziekan Janusz Kankiewicz, ks. wikary Marcin Kaluta. Ponadto kierownik powiatowego ODR-u Pani Aneta Gazda oraz Pani Katarzyna Murmyło - kierownik biura powiatowego ARiMR w Zgorzelcu.

Nie zawiedli także licznie przybyli Studniszczanie, jak również „sympatycy” festynu- spokrewnieni i zaprzyjaźnieni z mieszkańcami wsi. Program imprezy zawierał wiele ciekawych konkursów i atrakcji przewidzianych dla najmłodszych i dorosłych uczestników. Milusińscy mieli okazję do pomalowania twarzy (wyglądali imponująco i niezwykle kolorowo). Niewątpliwą przyjemność sprawiała im przejażdżka kucykami, która była możliwa dzięki Pani Renate Heidner - właścicielce owych „wierzchowców”. Niespodziankę dzieciom sprawiła również drużyna OSP w Studniskach Dolnych, która z fantazją zajechała na plac i dokonała pokazu niektórych swoich umiejętności strażackich, wzbudzając przy tym aplauz zgromadzonych.

Nie zabrakło sportowych zmagań, uczestnicy rzucali piłką do kosza, pokonywali tor przeszkód, biegali w workach i przeciągali linę. Nie było łatwe ze względu na kapryśną aurę, która nie szczędziła deszczu, ale przez to wprowadziła też dużą dawkę humoru, w postaci ślizgających się i przewracających się na mokrej murawie zawodników. Wysiłek się opłacił, gdyż na wszystkich czekały nagrody niespodzianki.

Oprócz rywalizacji sportowej odbył się konkurs wiedzy przeprowadzony przez pracowników KRUS-u z Lubania. Uczestniczyło w nim 10 dzieci z klas III-VI, które rozwiązywały zadania dotyczące bezpiecznej pracy w gospodarstwie rolnym. Wszyscy zostali docenieni a laureaci dostali atrakcyjne nagrody. Gospodarze festynu zadbali nie tylko o „ducha” ale również o „ciało” zaproszonych gości. Nie zabrakło różnych smakołyków: pysznych ciast, domowego smalcu z ogórkiem kiszonym, tradycyjnego bigosu i oczywiście kiełbasek pieczonych przy ognisku.

Cały czas rozbrzmiewała muzyka zachęcająca wszystkich do zabawy. Niektórzy w strugach deszczu czuli się jak przysłowiowe kaczki w wodzie. Pomimo niesprzyjającej aury (którą próbowano „odczarować”) humory dopisywały, zabawa była przednia i skończyła się po północy.

Organizatorzy są wdzięczni wszystkim osobom, których finansowe i rzeczowe wsparcie wpłynęło na jakość i atmosferę imprezy.

Do grona darczyńców należą:

- Sklep Elf w Zgorzelcu

- Sklep Euro w Sulikowie

- Bank Gospodarki Żywnościowej Oddział w Zgorzelcu

- PGE Turów Zgorzelec

- SW Jordan Takuridi Eleni w Łagowie

- Firma Ogólnobudowlana ANBUD Andrzej Chodorowski ze Studnisk Górnych

- Renate Heidner ze Studnisk Górnych

- INSBUD Sp. z.o.o w Zgorzelcu

- Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Lubaniu

- oraz 3 anonimowych darczyńców ze Studnisk Dolnych i Górnych.

Gospodarze imprezy mają nadzieję, że podobała się ona wszystkim i liczą na ich obecność na kolejnym festynie we wrześniu tego roku.

Źródło: Rada Sołecka Studnisk Górnych

Festyn Rodzinny w Studniskach « powrót