Zamknij
Koronawirus
Dzisiaj jest poniedziałek, 30 marca 2020 r.
Imieniny obdchodzą: Aniela, Leonard, Amelia, Jan, Amadeusz, Kwiryn, Dobromir

Rozpoczęcie roku szkolnego w Gminie Sulików

W dniu 1 września br. po dwumiesięcznej wakacyjnej przerwie, odbyło się uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2015/2016 w placówkach oświatowych Gminy Sulików.

Uroczyste akademie szkolne poprzedziły Msze Święte w intencji rozpoczynających naukę i pracę - uczniów i nauczycieli. Jako pierwsi, bo już o godzinie 8:45 powitali nowy rok szkolny uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Biernej. Uczniów powitała nowa dyrektor Pani Elżbieta Mendziak, która zastąpiła Jana Majowskiego w związku z powierzeniem mu funkcji dyrektora ZSPiG w Sulikowie. Świetnie poradziła sobie w nowej roli, albowiem od kilkunastu lat jest nauczycielem tej szkoły. W trakcie uroczystego apelu Robert Starzyński Wójt Gminy Sulików podziękował za wieloletnią pracę na rzecz oświaty w Gminie Sulików dotychczasowemu dyrektorowi szkoły Panu Janowi Majowskiemu, a następnie wręczył akt powierzenia stanowiska dyrektora Szkoły Podstawowej w Biernej Pani Elżbiecie Mendziak.

O godzinie 9:30 pierwszy dzwonek usłyszały dzieci i młodzież z Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. Jana Pawła II w Sulikowie. Jako pierwszy głos zabrał Robert Starzyński Wójt Gminy Sulików. Odczytał list z podziękowaniami za współpracę dla dotychczasowej dyrektor ZSPiG w Sulikowie Pani Urszuli Ciupak. W związku z jej nieobecnością na uroczystości podziękowania wraz z kwiatami zostały przekazane na ręce wicedyrektor Pani Anny Poniedziałek.W dalszej części uroczystej akademii Wójt Gminy Sulików wręczył nowemu dyrektorowi Panu Janowi Majowskiemu akt powierzenia stanowiska dyrektora ZSPiG w Sulikowie na okres od 1 września 2015 do 31 czerwca 2020. Dyrektor Zespołu Szkół w Sulikowie bardzo serdecznie powitał zgromadzonych uczniów, nauczycieli, rodziców oraz przybyłych gości. W swoim wystąpieniu życzył wszystkim uczniom zapału do pracy w całym roku szkolnym oraz sukcesów w nauce a także wyraził nadzieję na współpracę ze społecznością szkolną. Po okolicznościowych przemówieniach uczniowie wraz z wychowawcami udali się do sal lekcyjnych.

Rozpoczęcie roku ZSPiG « powrót