Dzisiaj jest poniedziałek, 3 sierpnia 2020 r.
Imieniny obdchodzą: Lidia, Augustyn, Nikodem, Kamelia

Zwycięstwo Gminy Sulików w konkursie "Samorząd Przyjazny Energii"

Decyzją Kapituły ogólnopolskiego konkursu Gmina Sulików otrzymała tytuł "Samorząd Przyjazny Energii". 

Pamiątkową statuetkę oraz grant inwestycyjny w wysokości 15 tysięcy złotych odebrał Robert Starzyński Wójt Gminy Sulików w dniu 7 października br. w Warszawie, w obecności przedstawicieli rządu, parlamentu i sektora energetycznego, podczas Uroczystości Jubileuszowej  z okazji XXV-lecia Polskiego Towarzystwa Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej. Konkurs został zrealizowany w ramach kampanii edukacyjnej PTPiREE "Polska Z energią działa lepiej".

Gmina Sulików znalazła się wśród sześciu wyróżnionych jednostek samorządu terytorialnego, spośród 2478 gmin w kraju, których codzienne działania, inicjatywy
i starania wspierające niezawodność i bezpieczeństwo dostaw energii zostały najwyżej ocenione. Wyróżnieni zostali również: Gmina Kościan, Gmina Zalewo, Gmina Lubycza Królewska, Urząd m. st. Warszawy - Jednostka budżetowa Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie oraz Gmina Stanisławów.

Zwycięzcy reprezentowali obszary działania pięciu największych operatorów systemów dystrybucyjnych oraz operatora systemu przesyłowego, odpowiednio: Enea Operator, ENERGA-OPERATOR, PGE Dystrybucja, RWE Stoen Operator, TAURON Dystrybucja oraz Polskich Sieci Elektroenergetycznych.

W tracie uroczystego wręczenia nagród Robert Starzyński Wójt Gminy Sulików powiedział: "Udział w konkursie dał nam szanse na pokazanie naszych działań w zakresie efektywności energetycznej i doświadczeń, które staramy się jak najlepiej wykorzystać. Zdecydowaliśmy się zgłosić do konkursu projekty, które naszym zdaniem mają duży wpływ na promocję gminy, ukazując nasze dobre relacje z przedsiębiorstwami energetycznymi działającymi na naszym terenie. Realizacja kluczowych inwestycji związanych z poprawą jakości pracy systemu elektroenergetycznego oraz pewniejszych dostaw energii elektrycznej w dużej mierze zależy od decyzji samorządów w zakresie wydawania pozwoleń. Bez udanej współpracy na linii samorząd - przedsiębiorstwo energetyczne wiele z nich nie byłoby realizowane w tak sprawny sposób jak dzieje się to dzisiaj".

 

 

« powrót