Dzisiaj jest piątek, 14 sierpnia 2020 r.
Imieniny obdchodzą: Alfred, Euzebiusz, Maksymilian, Selma

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Biernej wzięli udział w warsztatach "Majesterkowo" CASTORAMA

Uczniowie klasy V i VI szkoły Podstawowej w Biernej w dniu 17.11.2015 r. wspólnie z opiekunami odwiedzili zgorzelecką Castoramę, by wziąć udział w warsztatach "Majsterkowo". 

Ideą warsztatów jest rozwijanie u dzieci i młodzieży zdolności manualnych, pobudzanie wyobraźni a także zwiększanie świadomości ekologicznej oraz rozwijanie zainteresowań w kierunku majsterkowania. Najpierw dzieci odbyły krótki "spacer" po sklepie i zapoznały się z różnymi działami oraz pracującymi tam ludźmi. Potem nastąpił najważniejszy moment warsztatów czyli majsterkowanie. Każdy z uczestników otrzymał fartuszek i zestaw drewnianych elementów, z którego miał, zgodnie ze wskazówkami wykonać karmnik. Wszystkie dzieci bardzo ochoczo przystąpiły do pracy. W ruch poszły młotki i gwoździe. Dzieci łączyły poszczególne elementy, a wzajemna pomoc była nieodzownym elementem działań.  Na zakończenie każdy otrzymał dyplom udziału w warsztatach oraz drobne upominki. Wszyscy zadowoleni opuszczali Castoramę trzymając w rękach samodzielnie wykonane karmniki.

Szkoła Podstawowa w Biernej dziękuje wszystkim pracownikom Castoramy w Zgorzelcu zaangażowanym w organizację warsztatów za miłą atmosferę i świetną organizację, w szczególności Panu Marcinowi
i Jurkowi.

« powrót