Dzisiaj jest czwartek, 13 sierpnia 2020 r.
Imieniny obdchodzą: Diana, Hipolit, Poncjan, Gertruda, Elwira, Radosław

Dzień Pluszowego Misia w SP Bierna

Dnia 18 listopada 2015r. gościliśmy w naszej szkole pracowników gminnej biblioteki w Sulikowie, panią Annę Matusewicz, panią Ewę Czapracką oraz pana Mateusza Krzemińskiego.

W tym dniu dzieci z oddziałów przedszkolnych, klasy pierwszej oraz klasy drugiej przyniosły do szkoły swoje ulubione przytulanki- misie. Podczas zajęć prowadzonych przez panią Annę, dzieci zapoznały się z historią powstania pluszowego misia oraz innych bohaterów literackich i filmowych. W dalszej części spotkania dzieci miały okazję do obejrzenia bajeczek o swoich ulubieńcach- Kubusiu Puchatku oraz Misiu Uszatku, wysłuchały interesujących informacji o misiach. Niewątpliwie największą atrakcją spotkania był konkurs na wyjadanie miodku. W konkurencjach mogły również wykazać się panie nauczycielki, oczywiście przy wsparciu swoich podopiecznych.

Spotkanie to było ważne również dlatego, że w obecnym roku szkolnym naszym patronem jest A. A. Milne- autor przygód „Kubusia Puchatka”. Jak na prawdziwe urodziny przystało, nie obyło się bez pysznych tortów w kształcie misiów, przygotowanych przez mamy oraz babcie uczniów. Po poczęstunku przyszedł czas na zabawy przy muzyce, królowały „misiowe” przeboje. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci dzieci.
Do zobaczenia w przyszłym roku- na kolejnych urodzinach misia!

Źródło: SP Bierna

Dzień Pluszowego Misia w SP Bierna « powrót