Dzisiaj jest środa, 12 sierpnia 2020 r.
Imieniny obdchodzą: Lech, Euzebia, Innocenty, Hilary, Hilaria, Julian

Uczcili pamięć Jana Pawła II

Dnia 29 listopada 2015 roku w Środowiskowej Hali Sportowej w Sulikowie odbyła się wieczornica poświęcona Janowi Pawłowi II. 

Kultywowanie pamięci patrona szkoły stało się tradycją Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. Jana Pawła II w Sulikowie. Uroczystość od wielu lat gromadzi uczniów, rodziców, nauczycieli, przedstawicieli władz samorządowych i mieszkańców gminy. W tym roku hasłem przewodnim wieczornicy stały się słowa papieża o nadziei i miłości płynącej z krzyża Chrystusowego: Powstań, ty, który już straciłeś nadzieję! Powstań, ty, który cierpisz! Powstań, ponieważ Chrystus objawił ci swoją miłość.

Uczniowie, pod opieką pań- Elżbiety Kowalczyk i Grażyny Strygo, przygotowali montaż słowno - muzyczny na temat  uniwersalnych wartości budujących cywilizację miłości, takich jak: miłość, miłosierdzie, szacunek dla życia, prawda, wierność, wiara, męstwo czy patriotyzm. Prowadzący przybliżyli słowa, które przez lata swojego pontyfikatu kierował do nas Jan Paweł II. Przeplatane one były wymownymi scenkami obrazującymi istotę człowieczeństwa, istotę naszej chrześcijańskiej cywilizacji.

Optymizmem napawa, że przypomniane przez uczniów wartości stanowią życiowe drogowskazy dla wielu ludzi, mimo że w dzisiejszym świecie są często kwestionowane.

Wzruszeniom nie było końca- także dzięki przepięknej dekoracji przygotowanej przez panią Marię Andziak. 

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tej inicjatywy.

Źródło: ZSPiG Sulików.

Wieczornica 2015 « powrót