Dzisiaj jest piątek, 7 sierpnia 2020 r.
Imieniny obdchodzą: Kajetan, Klaudia, Donata, Dorota, Konrad, Sykstus, Olechna

"Łączy nas wigilijny stół"

W niedzielne popołudnie 20 grudnia w świetlicy wiejskiej w Studniskach Dolnych odbyło się Spotkanie Opłatkowe "Łączy nas wigilijny stół" przygotowane przez Fundację Inicjatyw Społecznych i Kultury Ludowej "Kapela Pogranicze". 

Głównymi uczestnikami spotkania byli najstarsi mieszkańcy Studnisk Górnych i Studnisk Dolnych. Przybyli także zaproszeni goście: ks. proboszcz Janusz Kankiewicz, Starosta Zgorzelecki Artur Bieliński, Wójt Gminy Sulików Robert Starzyński, ks. wikary Marcin Kaluta,  radna powiatu Urszula Ciupak, radni: Edyta Sawiniec, Weronika Ziółkowska, Marek Biliński, dyrektor Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Sulikowie Jan Majowski, przedstawiciele OSP: Jan Kolbuch i Grzegorz Fleszar, sołtysi: Franciszek Fleszar i Ryszard Kurasiewicz wraz z Radami Sołeckimi a także przyjaciele i darczyńcy "Kapeli Pogranicze".

Spotkanie rozpoczęto od wspólnego zaśpiewania przy zgaszonym świetle, w blasku płonących na stołach świec kolędy "Wśród nocnej ciszy". Po powitaniu życzenia do uczestników spotkania skierowali: Starosta, Wójt i Ksiądz Proboszcz, którego słowa zapoczątkowały tradycyjne wigilijne składanie sobie życzeń i dzielenie się opłatkiem. Chór ze Studnisk pod dyrygenturą pani Agaty Żak i "Kapeli Pogranicze" a także wspólne i indywidualne granie i śpiewanie kolęd wzbogaciło spożywanie tradycyjnych potraw wigilijnych. "Łączy nas wigilijny stół" to projekt zorganizowany już po raz drugi przez "Kapelę Pogranicze".   

Źródło: Kapela Pogranicze.

"Łączy nas wigilijny stół" « powrót