Dzisiaj jest niedziela, 16 grudnia 2018 r.
Imieniny obdchodzą: Albina, Zdzisława, Zdzisław, Alicja, Sebastian

Alicja Olesiewicz - nastoletnia siatkarka z Mikułowej

Alicja Olesiewicz, młoda, siatkarka, to zaledwie szesnastoletnia mieszkanka Mikułowej, która robi zawrotną karierę sportową we Wrocławskim klubie "Impel Gwardia Wrocław".

We wrześniu 2015 roku zaczęła naukę we Wrocławiu równolegle z treningami w Gwardii. Ta młoda siatkarka dołączyła do zespołu, który znajduje się na 5. miejscu w Polsce. Od stycznia Ala wraz z zespołem bierze udział w rozgrywkach dwóch kategorii wiekowych: 1. kadetki (dziewczyny '99 i młodsze) i 2. juniorki (dziewczyny '97 i młodsze). Trenuje 4-5 razy w tygodniu i bierze udział w weekendowych meczach. Dzięki sile, determinacji i talentowi ma szansę na błyskotliwą karierę sportową.

Rozgrywki siatkarskie prowadzone są szczeblowo: zaczynają się od grup wojewódzkich, poprzez etapy 1/4 MP, 1/2 MP, aż po finał Mistrzostw Polski. Ze swoim liceum we Wrocławiu Alicja zdobyła Mistrzostwo Dolnego Śląska i dostała się do finałów Polski. Impel Wrocław w kategorii juniorskiej wywalczył w tym sezonie Mistrzostwo Dolnego Śląska, dziewczyny przeszły etap 1/4 MP i trafiły do półfinałów, które odbywały się w ubiegły weekend w Warszawie. Wygrywając z Mielcem 3:1 oraz także Iławą 3:1 (drużyna poniosła nieznaczną porażkę ze Spartą Warszawa, przegrywając 2:3), zawodniczki wywalczyły awans do finałów Mistrzostw Polski. Teraz skupiają się głównie na pełnym przygotowaniu do najważniejszej części sezonu, która rozgrywana będzie w Luboniu.

W najbliższy weekend dziewczyny zaczynają walkę o awans do 1/2 finałów Mistrzostw Polski w kategorii kadetek (z którymi zawodniczki zdobyły złoto w województwie). Przy dużej ilości takich imprez sportowych zespół stara się koncentrować na każdym meczu z osobna. Dziewczyny działają w stałym cyklu: trenują, grają mecze i regenerują siły do następnej gry. Czasu wolnego jest dość mało, dlatego tak ważna jest organizacja. Jednak jak podkreśla Ala, nie znaczy to, że zawodniczki nie mają czasu dla siebie, zawsze znajdzie się chwila na relaks i zabawę. Jednak Alicja stara się w pierwszej kolejności skupiać na szkole i treningach, a w wolnym czasie jak najwięcej odpoczywać. Trzeba przecież znaleźć też czas na odwiedziny rodziców w rodzinnej miejscowości, Mikułowej. Wrocław to duże miasto, które daje możliwości do rozwoju, zawierania nowych znajomości, a także rozrywki.

Napawa nas dumą fakt, że rodowita mieszkanka Mikułowej otrzymała szansę realizować się u boku najlepszych. Życzymy Ali wytrwałości i wielu sukcesów.

Na zdjęciu grupowym Alicja Olesiewicz - szósta od lewej.

Źródło:https://www.facebook.com/Stowarzyszenie-Wiejskie-Wsp%C3%B3lnie-w-przysz%C5%82o%C5%9B%C4%87-Miku%C5%82owa-190193271072272/?fref=ts

 

« powrót