Dzisiaj jest piątek, 15 lutego 2019 r.
Imieniny obdchodzą: Jowita, Faustyn, Zygfryd, Klaudia, Georgina, Arnold

Dolnośląska debata o edukacji

W dniu 14 marca br. Robert Starzyński Wójt Gminy Sulików wziął udział w Dolnośląskiej Debacie o Edukacji - "Jak powinna być finansowana oświata w Polsce?". 

W spotkaniu zorganizowanym we Wrocławiu przez Wojewodę Dolnośląskiego we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej uczestniczyła Anna Zalewska Minister Edukacji Narodowej, parlamentarzyści, przedstawiciele Dolnośląskiego Kuratorium Oświaty, władz samorządowych z województwa dolnośląskiego, środowisk oświatowych, dyrektorzy szkół, nauczyciele, reprezentanci oświatowych związków zawodowych.

W trakcie debaty poruszono planowane przez rząd zmiany w systemie edukacji m.in. wygaszania gimnazjów, powrotu sześciolatków do przedszkoli i likwidacji sprawdzianu szóstoklasisty. Zdaniem samorządowców planowane reformy wymagają jeszcze wielu dyskusji co do szczegółów.  Wójt Robert Starzyński zabierając głos podczas debaty podkreślił, że skutki planowanych zmian będą inne dla miast a inne dla gmin Wskazał na obawy środowiska nauczycielskiego zmniejszenia zatrudnienia po likwidacji gimnazjów oraz niewykorzystanie pełnego potencjału nowych obiektów szkolnych, zbudowanych po wprowadzeniu gimnazjów,  takich jak  w Sulikowie. Dolnośląska debata była pierwszą z cyklu 16 debat jakie odbędą się w każdym województwie.

Źródło:http://wroclaw.tvp.pl/24426934/14032016-1830

« powrót