Dzisiaj jest piątek, 15 lutego 2019 r.
Imieniny obdchodzą: Jowita, Faustyn, Zygfryd, Klaudia, Georgina, Arnold

Jarmark Wielkanocny 2016

Tegoroczny Jarmark poprzedzający Niedzielę Palmową odbył się w czwartek 17 marca w Gminnym Ośrodku Kultury w Sulikowie.

Po raz kolejny mieszkańcy Gminy Sulików mogli zaprezentować swoje zdolności rękodzielnicze. Stoiska niepowtarzalnych ozdób świątecznych dekorowały salę widowiskową Gminnego Ośrodka Kultury. Przybyli mieszkańcy mogli podziwiać przepięknie wyplatane koszyczki i zajączki,  kolorowe palmy wielkanocne, stroiki świąteczne, bajeczne pisanki oraz wiele innych ozdób. Na tle pięknie ozdobionej sceny, przedstawiono bogaty program artystyczny. Swoje umiejętności taneczne zaprezentowały Przedszkolaki przebrane za kurczaczki, baranki i zajączki wielkanocne. Gromkimi brawami został również nagrodzony występ w wykonaniu uczniów z Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Sulikowie oraz Szkoły Podstawowej w Biernej.

Nie zabrakło również pięknie zaśpiewanych utworów oraz gry na instrumentach w wykonaniu grupy kierowanej przez Pana Emila Smardzewskiego. Krótkie przedstawienie teatralne zaprezentowały także dzieci uczęszczające na zajęcia prowadzone przez  Panią Grażynę Glodek. Występy te są efektem pracy dzieci oraz opiekunów prowadzących warsztaty i zajęcia organizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Sulikowie.

Zwieńczeniem części artystycznej był występ zespołu wokalnego z Lubania "Złote Nutki" działającego przy Ośrodku Wsparcia Dziennego w Lubaniu, który wprawił przybyłych gości w doskonały nastrój. W trakcie przedstawienia mieszkańcy mogli skosztować i oceniać wypieki przygotowane na cukierniczy konkurs pn. "Wielkanocne Wypieki". Najsmaczniejszym wypiekiem może pochwalić się Stowarzyszenie Wiejskie "Wspólnie w Przyszłość" z Mikułowej zdobywając pierwsze miejsce w konkursie. Równie pyszne specjały przygotowały Pani Maria Baran ze Studnisk oraz Pani Stanisława Bogdanowicz z Mikułowej.

Składamy podziękowania wszystkim osobom, które zaprezentowały swoje rękodzielnictwo za trud włożony w przygotowanie tak pięknych ozdób i smakołyków. Dzieciom, młodzieży oraz wychowawcom za przygotowanie przedstawienia, wytrwałość na próbach oraz radość jaką sprawiły wszystkim oglądającym. Dziękujemy również mieszkańcom za liczne przybycie i udział w Jarmarku Wielkanocnym.

Jarmark Wielkanocny « powrót