Dzisiaj jest piątek, 15 lutego 2019 r.
Imieniny obdchodzą: Jowita, Faustyn, Zygfryd, Klaudia, Georgina, Arnold

Spotkanie seniorów z Sulikowa ze słuchaczami Transgranicznego Uniwersytetu III Wieku

W dniu 5 maja 2016r. w sali widowiskowej  GOK odbyło się spotkanie seniorów z Sulikowa ze słuchaczami Transgranicznego Uniwersytetu III Wieku w Zgorzelcu.

Goście ze Zgorzelca wykazali się nie lada kondycją: większość przyszła pieszo, zaś kilka osób przyjechało na rowerach. Przybyłych powitała dyr. GOK Elżbieta Wąsowska-Bodo oraz Wójt Gminy Sulików p. Robert Starzyński.

Wykład inauguracyjny wygłosiła p. Anna Śliwińska - prezes Stowarzyszenia, w ramach którego działa Uniwersytet III Wieku. Podczas wykładu z humorem opowiadała o zaletach uczestniczenia w zajęciach uniwersytetu, zakresie działalności oraz planach na przyszłość. Zachęciła naszych seniorów do wstąpienia w poczet słuchaczy uniwersytetu.

Z kolei p. Tadeusz Świetliński w pełnej humoru i anegdot opowieści podjął próbę odpowiedzi na pytanie "Co łączy Zgorzelec, Gorlitz i Sulików?" Okazuje się, że punktów łączących te miejscowości jest całkiem sporo.

Oba wystąpienia przyjęte zostały wielkimi oklaskami.

Korzystając z okazji, p. Świetliński wręczył kwiaty i podziękował swoim dawnym nauczycielkom, paniom Adamenko i Hermann.

Wójt Robert Starzyński obdarował przybyłych gości książkami o Sulikowie i Pogórzu Izerskim.

Dalszą część spotkania stanowiły rozmowy między naszymi gości, w trakcie których mogli raczyć się herbatą i pysznym ciastem upieczonym przez nieocenioną p. Weronikę Ziółkowską.

To było owocne spotkanie, mamy nadzieję, że nie ostatnie.


Źródło: http://gok.sulikow.pl/index.php/aktualnosci/item/96-spotkanie-seniorow-z-sulikowa-ze-sluchaczami-transgranicznego-uniwersytetu-iii-wieku-w-zgorzelcu

 

« powrót