Dzisiaj jest piątek, 15 lutego 2019 r.
Imieniny obdchodzą: Jowita, Faustyn, Zygfryd, Klaudia, Georgina, Arnold

Wycieczka do Lafarge

Gminny Ośrodek Kultury był inicjatorem wycieczki do kopalni bazaltu (Lafarge Holcim- Sulików), która odbyła się dnia 12 maja 2016r. Uczniowie klas młodszych wraz z instruktorem GOK p. Mateuszem Krzemińskim  wyruszyli rano w stronę kopalni.

Na początku pobytu sztygarzy - pan Krzysztof i pani Natalia zaprezentowali film o kopalni bazaltu w Sulikowie, który można również obejrzeć pod podanym linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=zWcI84cy3no. Opowiadając o tajnikach pracy w kopalni zwrócili szczególną uwagę na konieczność stosowania zasad bezpieczeństwa zarówno podczas wycieczki w terenie, jak i na co dzień. Uczniowie dowiedzieli się o tym, jak wydobywa się oraz przetwarza bazalt.

Po części teoretycznej uczestnicy wycieczki otrzymali kaski i kamizelki odblaskowe, po czym pod opieką sztygarów przeszli na taras widokowy - miejsce , z którego roztacza się widok na całą kopalnię, skąd obserwowali pracę koparek oraz kruszarek. Mieli okazję z bliska poznać park maszynowy kopalni. Piękny widok na górę Landeskrone po niemieckiej stronie oraz wiosenne pola rzepaku kontrastowały z "kamienną kopalnią".

Na koniec wycieczki dzieci zostały obdarowane kaskami rowerowymi oraz odblaskowymi kamizelkami- z radą "pamiętaj aby zawsze na rowerze mieć ze sobą nasze prezenty, bo gdy jesteś widoczny- jesteś bezpieczny!!!"

Był to prezent od Sulikowskiego Kamieniołomu (Lafarge Holcim- Sulików), za który dzieci radośnie podziękowały.

Serdeczne podziękowania za umożliwienie pełnej wrażeń wizyty kierujemy do wszystkich pracowników zakładu a w szczególności do Pana Pawła Putyry, dzięki któremu wycieczka doszła do skutku.

Źródło: GOK Sulików: http://gok.sulikow.pl/index.php/aktualnosci/item/97-wycieczka-do-lafarge

« powrót