Dzisiaj jest niedziela, 16 grudnia 2018 r.
Imieniny obdchodzą: Albina, Zdzisława, Zdzisław, Alicja, Sebastian

III Zlot Pojazdów z epoki PRL

W sobotę 21 maja br. na terenie pałacu w Mikułowie odbył się już III Zlot Pojazdów z epoki PRL. Tegoroczna impreza przyciągnęła jeszcze większą liczbę miłośników starych pojazdów.

Z sentymentem można było podziwiać motocykle, rowery, samochody, maszyny rolnicze oraz wóz strażacki. Najliczniejszą grupę stanowiły motocykle oraz już coraz rzadziej widoczne na naszych drogach „maluchy”. Na Zlot zawitały także Syrena, „milicyjny” Fiat 125p, ciągnik Zetor 25k oraz samochód ciężarowy KpA3.

Nie zabrakło również innych atrakcji zarówno dla wystawców, jak i licznie przybyłych gości. Były konkursy m.in. na najstarszy pojazd zlotu, wolną jazdę, slalom, wykręcanie świecy oraz rzut silnikiem. Organizatorzy pamiętali także o najmłodszych uczestnikach, którym przygotowano ogrodzony plac do zabaw. Największym zainteresowanie cieszył się Fiat 126p, który został barwnie pomalowany przez dzieci. Z myślą o najmłodszych, zaprezentowano przeszkolenie z pierwszej pomocy.

W trakcie imprezy można było skosztować ciepłego posiłku oraz pobawić się przy dobrej muzyce do późnych godzin wieczornych. Spotkanie wzbudziło duże zainteresowanie zarówno wśród wystawców, jak i osób chcących z bliska obejrzeć „perły” motoryzacji. Organizatorzy zapewniają, że za rok odbędzie się kolejna edycja Zlotu Pojazdów epoki PRL , na co już dzisiaj serdecznie zapraszamy.

 

III Zlot Pojazdów z epoki PRL « powrót