Dzisiaj jest niedziela, 9 sierpnia 2020 r.
Imieniny obdchodzą: Roman, Ryszard, Romuald, Edyta, Klara

Festiwal Dni Marzeń i Pasji w Gimnazjum w Sulikowie

Na początku maja br. w Publicznym Gminnym Gimnazjum w Sulikowie rozpoczął się Festiwal Dni Marzeń i Pasji zorganizowany przez Samorząd Uczniowski oraz uczniów realizujących projekt edukacyjny w klasie drugiej. Koordynatorami imprezy byli nauczyciele: Grażyna Strygo, Karolina Rachańska i Paweł Woźny.

W trakcie tygodnia gimnazjaliści prezentowali swoje pasje na lekcjach wychowawczych, szukali inspiracji, śledząc biografie zwykłych - niezwykłych pasjonatów. Zwieńczeniem festiwalu były warsztaty, które odbyły się 16 maja w dniu Święta Szkoły.

Uczniowie wyruszyli w podróż śladami pasji plastycznych, muzycznych, podróżniczych, ceramicznych, lepienia z gliny, rękodzielniczych, motoryzacyjno-technicznych, tańca, sztuk walki, pierwszej pomocy i fotograficznych, a wszystko za sprawą wspaniałych gości - ludzi z pasją tworzenia. Warsztaty poprzedził apel, na którym dyrektor szkoły Jan Majowski przywitał wszystkich prowadzących zajęcia. Następnie głos zabrał Wójt Gminy Sulików Robert Starzyński. Po rozejściu się do gabinetów rozpoczęły się dwugodzinne warsztaty. Uczniowie poznali wschodnie sztuki walki, odkryli tajniki zdobienia i wypalania ceramiki, wyruszyli w wirtualna podróż po świecie, ćwiczyli układy taneczne, uczyli się patrzeć na świat dociekliwym okiem fotografa, dowiedzieli się, jak lepić wyroby z gliny, poznali rzemiosło artystyczne w postaci wyszywania i haftowania, zgłębili sztukę oklejania i zdobienia jajek wielkanocnych, odkryli tajniki decoupage, tworzyli ozdoby z wyrobów papierniczych, rozbierali silnik i nazywali poszczególne elementy, poznali zasady udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym. Dzień pełen wrażeń zakończył konkurs na temat życia, twórczości i pontyfikatu papieża Jana Pawła II. Zwycięzcą został uczeń klasy IIB Dawid Dunaj. W czasie gdy uczniowie zmagali się z pytaniami konkursowym, organizatorzy podziękowali zaproszonym gościom za przeprowadzenie warsztatów, następnie zaprosili wszystkich na poczęstunek. To był dzień pełen wrażeń!

Źródło: ZSPiG w Sulikowie

Festiwal Dni Marzeń i Pasji « powrót