Dzisiaj jest wtorek, 4 sierpnia 2020 r.
Imieniny obdchodzą: Dominik, Dominika, Jan, Protazy

Polsko-Czesko-Niemiecki Festiwal Muzyki i Sztuki "Pauza na Sztukę"

Uczniowie klas Ib i IIIb ze Szkoły Podstawowej w Sulikowie wraz z wychowawczyniami: Elżbietą Wąsowską-Bodo,Jadwigą Swobodą i nauczycielką języka niemieckiego Agnieszką Bieńkowską wzięli udział w odbywającym się już po raz piąty dziecięcym i młodzieżowym festiwalu muzycznym pod nazwą "Pauza na sztukę" w Görlitz.

Motywem przewodnim tegorocznej edycji była SYNESTEZJA. Festiwal odbywał się dnia 10 czerwca 2016 roku w Teatrze im. Gerharda Hauptmanna oraz na placu przy teatrze. Organizatorem wydarzenia było stowarzyszenie MEETINGPOINT MUSIC MESSIAEN e.V. we współpracy z teatrem. W trakcie festiwalu zaprezentowali się młodzi artyści z Polski, Czech i Niemiec. Program wypełniły pokazy instrumentalne, wokalne, taneczne i teatralne.
Nasza szkoła przygotowała program taneczno-wokalny. Dzieci wykonały piosenki: "Moja mama tańczy rock and rolla" i "U zegarmistrza gra muzyka". Dla naszych młodych artystów było to niezapomniane przeżycie. Mieli okazję wystąpić na scenie teatru w Niemczech. Ponadto przyglądali się z widowni teatru pokazom innych niemieckich, czeskich i polskich zespołów artystycznych. Uczniowie zwiedzili również gmach teatru, a przygotowując się do występu za kulisami przyjrzeli się z bliska pracy techników i obsługi teatru. Było to bardzo ciekawe doświadczenie i warto już dziś pomyśleć nad przygotowaniem programu artystycznego na przyszłoroczną edycję.

« powrót