Dzisiaj jest wtorek, 4 sierpnia 2020 r.
Imieniny obdchodzą: Dominik, Dominika, Jan, Protazy

Koncert pt. "Wśród bliskich" w GOK w Sulikowie

W czwartek 16 czerwca br. Gminnym Ośrodku Kultury w Sulikowie odbył się koncert pt. "Wśród bliskich". Przesłaniem uroczystości było podkreślenie nieocenionej roli rodziny i bliskich w naszym życiu, a także zwrócenie uwagi na to, jak ważne jest wspólne spędzanie czasu.

Na tle specjalnie przygotowanej scenografii wystąpili uczniowie ZSPiG w Sulikowie, przedszkolaki, dzieci uczęszczające na zajęcia organizowane przez GOK oraz zespół Cazzo.
Swoje umiejętności aktorskie zaprezentowała grupa teatralna działająca w Gminnym Ośrodku Kultury pod kierunkiem pani Grażyny Glodek. Dzieci przedstawiły fragment bajki muzycznej pt. „Piotruś i wilk” S. Prokofiewa w reżyserii p. Grażyny. Znakomita gra aktorska ze szczyptą humoru wprawiła publiczność w zachwyt.

Najmłodszymi uczestnikami koncertu były dzieci z Przedszkola Publicznego w Sulikowie. O ich profesjonalne przygotowanie zadbały panie nauczycielki przedszkola p. Marlena Łoknicka i p. Kamila Romel. Maluszki w niecodziennych strojach zaśpiewały piosenki o mamie i tacie. Przedszkolaki przebrane za bociany i żabki zatańczyły i zagrały na drobnych instrumentach muzycznych, a przebrane w stroje egzotyczne zatańczyły "dziki taniec".

 

Gromkimi oklaskami zostały także przyjęte popisowe występy zespołu wokalnego "Inspiria" działającego przy GOK oraz teatrzyku "Zielona Gęś" w wykonaniu uczniów z ZSPiG w Sulikowie. Młodzi artyści wykazali się talentem aktorskim na wysokim poziomie, co doceniła licznie przybyła publiczność. Reżyserkami spektaklu były panie nauczycielki: J. Swoboda i B. Garbulińska. Na zakończenie w rytmach disco polo wystąpił zespół Cazzo na czele z wokalistą Emilem Smardzewskim, który roztańczył zgromadzoną publiczność.
Składamy serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom koncertu oraz osobom zaangażowanym w jego przygotowanie.

 

Koncert "Wśród bliskich" « powrót