Dzisiaj jest wtorek, 4 sierpnia 2020 r.
Imieniny obdchodzą: Dominik, Dominika, Jan, Protazy

Zakończenie roku szkolnego absolwentów ZSPiG w Sulikowie

W czwartek 23 czerwca uroczystości zakończenia roku szkolnego obchodzili uczniowie szóstej klasy Szkoły Podstawowej i trzeciej klasy Gimnazjalnej ZSPiG w Sulikowie. 

Jak co roku, obchody rozpoczęły się mszą świętą sprawowaną w Kościele Parafialnym pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Sulikowie. Po nabożeństwie, uczniowie udali się na Plac Wolności, by tu wśród licznie zgromadzonych   mieszkańców, zatańczyć Poloneza. Ten ponadczasowy, dostojnie wykonany przez gimnazjalistów  taniec, podziwiali także Robert Starzyński - Wójt Gminy Sulików i Dyrektor ZSPiG - Jan Majowski.

 

Wśród publiczności oglądającej występ nie zabrakło także przedszkolaków, pod opieką Dyrektor Przedszkola Publicznego - Beaty Szczepańskiej. Po reprezentacyjnym pokazie absolwenci udali się do szkolnej Hali Sportowej, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Podczas ceremonii zakończenia roku szkolnego, odśpiewany został hymn państwowy, a następnie nastąpiło przekazanie i zaprzysiężenie nowego pocztu sztandarowego. Dyrektor szkoły Jan Majowski podsumował miniony rok szkolny. Podziękował uczniom i nauczycielom za wysiłek włożony w proces dydaktyczny, równocześnie życząc udanych i bezpiecznych wakacji. W kolejnej części uroczystości wyróżniający się najlepszymi wynikami w nauce uczniowie otrzymali z rąk Pana Roberta Starzyńskiego stypendium Wójta.

Następnie Dyrektor szkoły wraz z wychowawcami poszczególnych klas wręczył świadectwa oraz nagrody pozostałym uczniom, którzy również z zacięciem walczyli o najwyższe oceny. Dyrektor poinformował także o tym, że sulikowska szkoła osiągnęła jedne z lepszych wyników testów szóstoklasisty w województwie dolnośląskim. Po uroczystym spotkaniu uczniowie poszczególnych klas udali się wraz z wychowawcami do sal lekcyjnych, by we własnym gronie podsumować minione lata szkolne.

Zakończenie roku szkolnego w ZSPiG w Sulikowie « powrót