Dzisiaj jest piątek, 14 sierpnia 2020 r.
Imieniny obdchodzą: Alfred, Euzebiusz, Maksymilian, Selma

XIX Sesja Rady Gminy Sulików

W dniu 29 czerwca br. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Sulików odbyła się XIX sesja Rady Gminy Sulików. W porządku obrad znalazły się dwa ważne zagadnienia: bieżące funkcjonowanie WS - SP ZOZ w Zgorzelcu oraz stan bezpieczeństwa na terenie Gminy Sulików.

Wśród zaproszonych gości był m.in. Pan Arkadiusz Kawka - Zastępca Dyrektora Wielospecjalistycznego Szpitala - Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Zgorzelcu, który przedstawił funkcjonowanie Szpitala na przestrzeni ostatnich lat. Omówił także kwestie związane z rozbudową nowego skrzydła budynku szpitalnego i utworzeniem nowych oddziałów szpitalnych.


Przedstawiciele Komendy Powiatowej w Zgorzelcu oraz Posterunku Policji w Zawidowie poinformowali o stanie bezpieczeństwa na terenie Gminy Sulików oceniając gminę jako najbezpieczniejszą pod względem ilości wykroczeń na terenie powiatu.
Ponadto podczas sesji podjęte zostały uchwały dotyczące utrzymania czystości i porządku na terenie gminy, dzierżawy nieruchomości, miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego oraz zmian w budżecie Gminy Sulików.

« powrót