Dzisiaj jest niedziela, 9 sierpnia 2020 r.
Imieniny obdchodzą: Roman, Ryszard, Romuald, Edyta, Klara

Relacja z II Powiatowych Zawodów Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w Miedzianej

W dniu 25 czerwca br. na boisku sportowym w Miedzianej po raz drugi odbyły się Powiatowe Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

Organizatorem tego wydarzenia był Wójt Gminy Sulików, Zarząd Oddziału Powiatowego Związku OSP RP oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Miedzianej. Uroczyste otwarcie zawodów rozpoczęło się od zebrania wszystkich drużyn. Następnie odbył się sportowa rywalizacja, w której udział wzięło 10 drużyn z terenu powiatu zgorzeleckiego, w tym 7 drużyn chłopców i 3 drużyny dziewcząt. Młodzież zmagała się w dwóch konkurencjach: w sztafecie pożarniczej i ćwiczeniach bojowych. Wszystko to w napięciu obserwowała licznie zgromadzona publiczność, która owacyjnie dopingowała drużyny. Dzięki sprzyjającej pogodzie atmosfera zawodów była wyśmienita. Nad prawidłowym przebiegiem zmagań czuwał sędzia st. Kpt. Hubert Jarosz z Komendy Powiatowej PSP w Zgorzelcu. Ostateczna klasyfikacja przedstawia się następująco:
Klasyfikacja dziewcząt:
I miejsce drużyna MDP Miedziana,
II miejsce drużyna MDP Studniska,
III miejsce drużyna MDP Ruszów.

Klasyfikacja chłopców:
I miejsce drużyna MDP Studniska,
II miejsce drużyna MDP Ruszów,
III miejsce drużyna MDP Stary Węgliniec,
IV miejsce drużyna MDP Miedziana,
V miejsce drużyna MDP Czerwona Woda I,
VI miejsce drużyna MDP Trójca,
VII miejsce drużyna MDP Czerwona Woda II.

Wraz z gratulacjami i serdecznym uściskiem dłoni Wójta Gminy Sulików Roberta Starzyńskiego, wszystkie drużyny biorące udział w zawodach otrzymały dyplomy, medale oraz puchary. Ponadto Wójt podziękował wszystkim tym, którzy przyczynili się do przygotowania całej oprawy zmagań MDP, a w szczególności członkom OSP Miedziana.

« powrót