Dzisiaj jest niedziela, 24 lutego 2019 r.
Imieniny obdchodzą: Maciej, Marek, Bogusz, Sergiusz, Boguta

Relacja z kolonii letnich w zaprzyjaźnionej Gminie Hohendubrau

W dniach od 27 czerwca do 2 lipca br. 21-osobowa grupa dzieci z Gminy Sulików miała okazję integrować się i bawić z koleżankami i kolegami z Niemiec podczas kolonii letnich w Gebelzig.

Tegorocznym hasłem kolonii było "jak być harcerzem". Pobyt obfitował w liczne atrakcje. Dzieci miały możliwość samodzielnie zbudować szałasy na polanie. Uczestnikom towarzyszyły gry i zabawy na świeżym powietrzu, nauka przyrody, zabawa w podchody, ćwiczenia sprawnościowe, zagadki oraz przyśpiewy w języku polskim i niemieckim. W programie pobytu był także wyjazd na basen do Bautzen, gdzie dzieci korzystały ze zjeżdżalni wodnych oraz uczyły się pływać.

Dzięki uprzejmości Burmistrza Gminy Hohendubrau, uczestnicy kolonii mieli także możliwość kibicować reprezentacji Polski podczas meczu Polska - Portugalia. Organizatorzy zadbali o to, aby każdy dzień był wyjątkowy i interesujący. W odwiedzinach u kolonistów pojawił się także Robert Starzyński Wójt Gminy Sulików, który złożył podziękowania niemieckim Przyjaciołom za zorganizowanie kolejnego pobytu. Dzieci wróciły z kolonii uśmiechnięte, pełne wrażeń i nowych doświadczeń. Kolejne takie emocje już za rok!

« powrót