Dzisiaj jest wtorek, 4 sierpnia 2020 r.
Imieniny obdchodzą: Dominik, Dominika, Jan, Protazy

Współpraca ZSPiG

24 czerwca podczas apelu kończącego rok szkolny 2015/16 w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. Jana Pawła II w Sulikowie w obecności Panów: Błażeja Muzykiewicza i Sebastiana Kuczyńskiego podsumowano roczną współpracę pomiędzy ZSPiG Sulików oraz kopalnią Radan Bazalt należący do grupy LafargeHolcim. 

Miniony rok szkolny obfitował w działania współinicjowane przez przedstawicieli kopalni i Panią Karolinę Rachańską. Współpraca  skoncentrowana była przede wszystkim na rozwoju i trosce o  bezpieczeństwo uczniów ZSPiG. Trzeba podkreślić, że przebiegała ona wzorowo i w kilku etapach.

Jako pierwszą przeprowadzono akcję "Bądź widoczny na drodze", skierowaną zarówno do uczniów jak i ich rodziców, aby jako uczestnicy ruchu drogowego zawsze w bezpieczny sposób docierali w wybrane miejsce.

Kolejnym podjętym wspólnym działaniem było zorganizowanie konkursu, który miał na celu rozbudzenie zainteresowania zakątkami i atrakcjami, jakie posiada  gmina Sulików pod hasłem: "Pokaż piękno swojej okolicy". Przedstawiciele firmy LafargeHolcim ufundowali atrakcyjne nagrody dla wszystkich uczestników tego konkursu.

Ponadto firma LafargeHolcim stale wpiera pracę i działania szkoły poprzez zakup niezbędnego sprzętu sportowego, dzięki któremu uczniowie mogą efektywnie rozwijać swoje umiejętności i zdolności.

Podczas apelu Panowie: Błażej Muzykiewicz i Sebastian Kuczyński uroczyście wręczyli wartościowe nagrody dla wyróżnionych uczniów z najwyższą średnią w szkole podstawowej i gimnazjum. Uczniowie, którzy wykazali się największym przyrostem wiedzy i umiejętności w roku szkolnym również otrzymali cenne nagrody za swoją wytrwałą pracę.

Źródło: Karolina Rachańska (ZSPiG Sulików)

« powrót