Dzisiaj jest czwartek, 9 lipca 2020 r.
Imieniny obdchodzą: Lukrecja, Weronika, Zenon, Sylwia, Hieronim, Paloma

Poprawa bezpieczeństwa i estetyki wokół obiektów oświatowych

Wakacje dobiegają końca, a co za tym idzie, dzieci i młodzież wkrótce powrócą do przedszkoli i szkół.  Okres wakacyjny został aktywnie wykorzystany na przeprowadzenie szeregu prac przy Przedszkolu Publicznym w Sulikowie oraz przy Szkole Podstawowej w Sulikowie.

W czasie roku szkolnego ruch pojazdów przy placówkach oświatowych jest natężony, dlatego główną ideą prac była poprawa bezpieczeństwa komunikacyjnego przed tymi placówkami.
Prace przy Przedszkolu polegały na budowie miejsc postojowych dla pojazdów oraz na zagospodarowaniu terenu wokół budynku: utwardzeniu nawierzchni, wykonaniu chodnika z kostki betonowej, a także przebudowie ogrodzenia. Koszt inwestycji to kwota blisko 96 tys. zł.Z kolei w ramach prac przy Szkole Podstawowej w Sulikowie został uporządkowany plac przed budynkiem i wyłożony kostką betonową. Miejsce to przeznaczone będzie do zatrzymywania się autobusów dowożących i odwożących dzieci do szkoły. Dzięki temu, uczniowie będą mogli swobodnie opuścić autobus i udać się w kierunku wejścia do budynku. Koszt realizacji zadania to kwota blisko 16 tys. zł. Końcowym etapem inwestycji będzie odnowienie schodów przy wejściu do budynku oraz zamontowanie nowych barierek przy schodach, co nastąpi do końca września bieżącego roku.
Inwestycje zostały zrealizowane przede wszystkim z myślą o poprawie bezpieczeństwa przedszkolaków i uczniów. Zdecydowanie wpłynęły także na poprawę estetyki obiektów oświatowych.

 

« powrót