Dzisiaj jest niedziela, 24 lutego 2019 r.
Imieniny obdchodzą: Maciej, Marek, Bogusz, Sergiusz, Boguta

Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze w Biernej

W sobotnie popołudnie 3 września br. na boisku sportowym w Biernej odbyły się Gminne Zawody Sportowo - Pożarnicze. Równocześnie jednostka OSP w Biernej świętowała 70 rocznicę swojego powstania.

Spotkanie zgromadziło przedstawicieli Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Sulików oraz ościennych gmin, a także gościnnie zaproszoną jednostkę OSP z Czech. Uroczyste otwarcie zawodów odbyło się zgodnie z ceremoniałem strażackim. Organizatorem tego wydarzenia był Wójt Gminy Sulików, Zarząd Oddziału Powiatowego Związku OSP RP, Ochotnicza Straż Pożarna w Biernej oraz Rada Sołecka wsi Bierna.

W związku z obchodzonym w tym roku jubileuszem 70 - lecia istnienia OSP w Biernej Wójt Gminy złożył członkom jednostki serdeczne życzenia oraz podziękowania za lata służby społeczeństwu. Korzystając z okazji wspomniał o współpracy Gminy Sulików z niemiecką jednostką OSP, która służy m.in. wzajemnemu wsparciu przy wnioskowaniu o środki z Unii Europejskiej. W trakcie uroczystości wręczone zostały również odznaczenia dla wzorowego strażaka oraz odznaki za wysługę lat.

Oficjalna część uroczystości zakończona została złożeniem serdecznych życzeń dla Pana Mieczysława Czachora - Prezesa jednostki, który we wrześniu br. obchodzi swój wyjątkowy jubileusz.

Następnie odbyła się sportowa rywalizacja, w której udział wzięło 6 drużyn OSP. Zawody rozegrane zostały w jednej konkurencji - ćwiczenia bojowe. Wszystko to w napięciu obserwowała licznie zgromadzona publiczność, owacyjnie dopingując drużyny. Pod czujnym okiem komisji sędziowskiej, sklasyfikowano zawody następująco:
I miejsce - OSP Studniska Dolne,
II miejsce - OSP Miedziana,
III miejsce - OSP Radzimów,
IV miejsce - OSP Sulików,
V miejsce - OSP Zawidów,
VI miejsce - OSP Bierna.

Wraz z gratulacjami Wójta Gminy Roberta Starzyńskiego i Prezesa Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP Jana Kolbucha, wszystkie drużyny biorące udział w zawodach otrzymały dyplomy, a czołowe trzy zespoły otrzymały puchary. W podziękowaniu za dotychczasową współpracę, zaproszona jednostka OSP z Czech wręczyła gospodarzom upominek.

Warto również wspomnieć, że jedną z atrakcji był wystawiony zabytkowy wóz strażacki. Zaskoczeniem było to, że mimo swojego wieku wóz wciąż świetnie funkcjonuje. Mogli się o tym przekonać zarówno strażacy pompujący nim wodę, jak i publiczność, która została nią oblana.

Po zakończeniu zawodów odbył się festyn wiejski zorganizowany przez Radę Sołecką. Nie zabrakło atrakcji dla dzieci - malowania twarzy i dmuchańców. Pojawił się także Kubuś Puchatek, który umilał najmłodszym czas. Impreza trwała do późnych godzin wieczornych.

Gminne Zawody OSP Bierna « powrót