Dzisiaj jest niedziela, 24 lutego 2019 r.
Imieniny obdchodzą: Maciej, Marek, Bogusz, Sergiusz, Boguta

W Gminie Sulików zostanie odbudowana kolejna droga

W dniu 12 września br. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Gminy Sulików zwołana na wniosek Wójta Gminy Roberta Starzyńskiego.

Przedmiotem sesji było podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia woli przystąpienia Gminy Sulików wspólnie z Powiatem Zgorzeleckim do realizacji przebudowy drogi powiatowej relacji Studniska Dolne - Studniska Górne.

Dokumentacja na przebudowę tej drogi została wykonana w ubiegłym roku i stanowiła kontynuację prac przeprowadzonych pod koniec 2014 roku. Przypomnijmy, że w tym okresie Gmina Sulików sfinansowała 50% całkowitych kosztów przebudowy pierwszego odcinka tej drogi.

Obecnie pojawiła się szansa na uzyskanie dofinansowania tego zadania z "Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-19". Gmina Sulików sfinansuje 50,04% wkładu własnego a Powiat Zgorzelecki 49,96 %.

Współdziałanie jednostek samorządu zwiększa szanse na pozyskanie wnioskowanych środków na to zadanie. Podjęta przez Radę Gminy uchwała intencyjna stanowi potwierdzenie zagwarantowania środków w budżecie Gminy Sulików i podstawę do zawarcia partnerskiej umowy. Wynika z niej, że Powiat Zgorzelecki jako inwestor przygotuje i złoży wniosek o dofinansowanie, dokona wyboru wykonawcy i zgodnie z zakresem rzeczowym zrealizuje zakres zadania. W przypadku nie uzyskania dofinansowania przez Powiat umowa stanie się bezprzedmiotowa. Realizacja zadania nastąpiłaby w 2017 roku.

« powrót