Dzisiaj jest niedziela, 19 maja 2019 r.
Imieniny obdchodzą: Iwo, Piotr, Mikołaj, Celestyna, Urban, Iwona

Pożegnanie wakacji w Wilce Bory

Dnia 3 września 2016 r. mieszkańcy wsi Wilki Bory zorganizowali kolejny już w tym roku festyn wiejski,  tym razem pod hasłem "Pożegnanie wakacji". 

Dzieci, które tak chętnie podczas wakacji korzystały z zabaw i gier na miejscowym placu zabaw i tym razem uczestniczyły w wielu grach i zabawach zorganizowanych z okazji festynu. Wśród wielu atrakcji było strzelanie z kuszy, puszczanie latawców i baniek mydlanych, konkurs w kręceniu hula-hop, wspólny mecz dzieci i rodziców w piłkę siatkową a także jazda konna.

Aktywny udział dzieci w konkurencjach został doceniony poprzez wręczenie zakupionych w ramach funduszu wiejskiego fantów. Nie brakowało również poczęstunków przygotowanych przez mieszkańców: słodkich wypieków, sałatek, przekąsek i dań gorących. Wieczorem zaś przy ognisku wspólnie pieczono kiełbaski. Był to kolejny festyn dofinansowany ze środków pochodzących  z funduszu wiejskiego, ale również, w którym wszyscy mieszkańcy starsi i młodsi bardzo aktynie zaangażowali się zarówno w udział jaki i organizację. 

Źródło: Sołtys wsi Wilka Bory - Bożena Chorąży - Uczkiewicz 

« powrót