Dzisiaj jest piątek, 24 maja 2019 r.
Imieniny obdchodzą: Joanna, Zuzanna, Maria, Milena, Zdenka

Historyczne spotkanie w Biernej

22 września 2016r. Szkoła Podstawowa w Biernej zadebiutowała w roli gospodarza inauguracyjnego międzynarodowego spotkania polsko - niemieckiego.

W jej skromnych progach pojawiło się ponad pięćdziesięciu gości ze szkoły partnerskiej w Hohendubrau. Z uczniami przyjechał Burmistrz Gminy Hohendubrau Denis Riese, Dyrektor Szkoły Bärbel Kühn, nauczyciele oraz rodzice. Swoją obecnością zaszczycili również goście z Polski: Wójt Gminy Sulików Robert Starzyński, ks. Andrzej Wojciechowski, radni, sołtysi, strażacy OSP Bierna oraz rodzice uczniów. Dyrektor Szkoły Podstawowej w Biernej Bogusława Delijewska przy wsparciu nauczycieli, pracowników obsługi  oraz uczniów sprawiła, że goście czuli się jak w domu.

W części oficjalnej, która odbyła się na terenie szkoły, nie zabrakło ciepłych słów, akcentów polsko-niemieckich oraz muzyki. Uczniowie na wysokim poziomie zaprezentowali swoje umiejętności taneczno-wokalne. 

Następnie wszyscy goście oraz uczniowie udali się do Domu Weselnego Państwa Kryńskich w malowniczym Łowinie. Wybór miejsca nie był przypadkowy. W domu weselnym urządzonym w stylu staropolskim, goście z Niemiec czuli się bardzo dobrze. Uczniowie uczestniczyli we wspólnych warsztatach plastycznych, zawodach sportowych oraz zajęciach integracyjnych. Dzięki ogromnemu wsparciu ze strony rodziców uczniów ze Szkoły Podstawowej w Biernej, stoły uginały się od serników, szarlotek i makowców. Na zakończenie spotkania wszyscy zasiedli do obiadu przy wspólnym stole. Niezwykle miłym akcentem, wieńczącym spotkanie, było wręczenie przybyłym gościom drobnych upominków, ręcznie wykonanych przez dzieci.

Dyrekcja, grono pedagogiczne oraz uczniowie składają serdeczne podziękowanie wszystkim tym, którzy wspierali szkołę w tym wyjątkowym dniu. Podziękowania kierowane są do: Roberta Starzyńskiego Wójta Gminy Sulików, Rady Gminy Sulików, Państwa Danuty i Dariusza Kryńskich, Ks. Andrzeja Wojciechowskiego, Dyrektor GOK-u w Sulikowie, przedstawicieli OSP Bierna, Dyrektorów zaprzyjaźnionej szkoły i przedszkola w Sulikowie, Kierownika GOPS w Sulikowie oraz przewodniczących rad sołeckich (Biernej, Radzimowa Górnego, Radzimowa Dolnego, Miedzianej oraz Starego Zawidowa). Wyrazy szczególnego podziękowanie Dyrekcja Szkoły wraz z całym gronem pedagogicznym kieruje w stronę Rodziców oraz Dziadków uczniów. Sukcesy jakie odnosi Szkoła Podstawowa w Biernej są owocem wspólnej, ciężkiej pracy oraz wzorców wyniesionych z domu.

Źródło: SP w Biernej

« powrót