Dzisiaj jest piątek, 24 maja 2019 r.
Imieniny obdchodzą: Joanna, Zuzanna, Maria, Milena, Zdenka

Festyn Rodzinny w Studniskach Górnych

Wczorajsza piękna pogoda - 25 września - przyciągnęła wiele osób na teren rekreacyjny przy świetlicy wiejskiej w Studniskach Górnych, gdzie w godzinach popołudniowych odbył się Festyn Rodzinny "Nad Studzianką Śpiewanie".

Impreza zorganizowana przez Sołectwo Studnisk Górnych oraz Fundację Inicjatyw Społecznych i Kultury Ludowej „Kapela Pogranicze” przyciągnęła wielu mieszkańców Gminy Sulików. Wśród zaproszonych Gości był Wójt Gminy Robert Starzyński, który podczas uroczystego rozpoczęcia skierował ciepłe słowa w kierunku organizatorów imprezy, a mieszkańcom życzył udanej zabawy.


Podczas trwania imprezy czas umilały prezentujące się zespoły ludowe - Gospodarze „Kapela Pogranicze” ze Studnisk oraz zaproszeni „Rozmaryn” z Bogatyni oraz „Łużyczanki” ze Zgorzelca.


Oprócz placu zabaw znajdującego się na terenie rekreacyjnym na najmłodszych czekały atrakcje, które cieszyły się sporym zainteresowaniem - przejażdżka na kucyku, zabawy sportowe, rozpalone ognisko, a dla odważnych wspinaczka na drzewo. Nie zabrakło gier i zabaw zręcznościowych, popisów rodzin muzykujących oraz biesiady rodzinnej z tańcami. Podczas pikniku można było skosztować pysznych wypieków, a także jak przystało na festyn posilić się grillowaną kiełbasą. Zwieńczeniem uroczystości był występ zespołu Alabama, który porwał uczestników do tańca.
Piękna pogoda, dobre humory, chęć zabawy oraz licznie przybyli mieszkańcy sprawiło, że festyn był wyjątkowo udany.

Nad Studzianką Śpiewanie « powrót