Dzisiaj jest piątek, 24 maja 2019 r.
Imieniny obdchodzą: Joanna, Zuzanna, Maria, Milena, Zdenka

Spotkanie Pokoleń w Mikułowej

Stowarzyszenie Wiejskie "Wspólnie w Przyszłość" Mikułowa 10.09.2016 roku zorganizowało już IV Spotkanie Pokoleń. Jest to impreza na stałe wpisana w działania wsi, a organizowana co dwa lata. 

Na tę uroczystość zaproszeni zostali wszyscy mieszkańcy Mikułowej zarówno byli, jak i obecni oraz sympatycy wsi. Nie zabrakło przedstawicieli władz samorządowych. Gminę Sulików reprezentowała Sekretarz Elżbieta Piotrowska, Powiat Zgorzelecki Izabela Marcinkowska, Gminny Ośrodek Kultury w Sulikowie Dyrektor Elżbieta Wąsowska-Bodo. W spotkaniu wzięła udział Radna Gminy Sulików Weronika Ziółkowska oraz Sołtys Małej Wsi Górnej Małgorzata Pławiak. Wszystkich uczestników przywitała pani Aniela Łuczak, wieloletni pedagog i członek zarządu stowarzyszenia. Po krótkim powitaniu Pani Łuczak obdarzyła uczestników dawką poezji, jest w tym wprost nieoceniona. Korzystając z okazji Anna Marczyk Prezes Stowarzyszenia wraz z Haliną Kocan byłą Sołtys Wsi Mikułowa podziękowały p. Łuczak za dotychczasową wieloletnią pracę na rzecz rozwoju wsi z nadzieją na jej kontynuację, jednocześnie życząc dużo zdrowia i niegasnącego zapału do wspólnych działań.

Jak przystało na spotkanie pokoleń przybyli licznie wszyscy od niemowlaka do starszaka. Wyróżniono dwoje najstarszych uczestników - 90 letnią Bronisławę Stasiuk oraz 95 letniego Kazimierza Podanowskiego, który to na tą imprezę przyjechał ze Zgorzelca swoim maluchem. Uczestnicy gościli się przy suto zastawionym stole. Nie zabrakło swojskiego ciasta, bigosu izerskiego, pieczonych kiełbasek oraz pajdy chleba ze smalcem. Można było napić się pachnącej mięty z jabłkiem. A wszystko to przygotowane przez najbardziej zaangażowanych mieszkańców wsi. Spotkanie wzbogacone zostało w różne atrakcje. Podkreślić trzeba, że pogoda w tym dniu dopisała. Były liczne zabawy dla najmłodszych. Agnieszka Łacinowska mieszkanka wsi z balonów czarowała zwierzątka, dała też pokaz baniek mydlanych. Przeprowadzono również Quiz o Mikułowej. Każdy uczestnik mógł czuć się zwycięzcą, a do domu powrócił z reklamówką nagród. Pasjonaci starej motoryzacji zaprezentowali swoje cuda na żuku. Największą atrakcją po raz kolejny okazał się samochód strażacki. Przejażdżka dzieciakom sprawiała wielką radość. Nie mogło również zabraknąć wystawy fotograficznej. Były zdjęcia z przeszłości, z poprzedniego spotkania pokoleń oraz z imprez zorganizowanych w 2016 roku. Wszystko odbywało się przy akompaniamencie muzyki. Do tańca porywał młodzieżowy zespół INSPIRA działający przy GOK-u w Sulikowie. A do późnych godzin nocnych muzyką częstował wszystkich lokalny DJ „ENDRIU”. Zabawie i tańcom nie było końca. Anna Marczyk Prezes Stowarzyszenia pragnie podziękować wszystkim uczestnikom imprezy za tak liczne przybycie i świetną zabawę. Członkom stowarzyszenia oraz zaangażowanym w tę imprezę mieszkańcom wsi, za trud włożony w jej realizację, składa wielkie wyrazy uznania.

 Źródło: Stowarzyszenie Wiejskie "Wspólnie w Przyszłość" Mikułowa

Spotkanie Pokoleń w Mikułowej « powrót