Dzisiaj jest piątek, 24 maja 2019 r.
Imieniny obdchodzą: Joanna, Zuzanna, Maria, Milena, Zdenka

Konserwacja rowów na terenie Gminy Sulików

Od lat dzięki stałej współpracy Gminy Sulików z Gminną Spółką Wodną w Sulikowie, wykonywana jest konserwacja rowów. Gmina Sulików systematycznie wspiera tego typu przedsięwzięcia.

W latach 2011-2015 konserwacja rowów była możliwa również dzięki środkom pozyskanym na ten cel z budżetu Województwa Dolnośląskiego. Łącznie na przełomie tych lat na konserwację rowów wydatkowano kwotę 244 666,14 zł, w tym pozyskano 101 220,73 zł.
W bieżącym roku na ten cel z budżetu Gminy Sulików wydatkowano kwotę 60 000,00 zł. W ramach tej dotacji Gminna Spółka Wodna w Sulikowie reprezentowana przez Rejonowy Związek Spółek Wodnych w Zgorzelcu, wykonała konserwację gruntowną rowów melioracyjnych położonych na terenie Gminy Sulików, we wsiach: Sulików, Wielichów, Bierna, Miedziana, Mała Wieś Dolna, Stary Zawidów, Skrzydlice, na długości 2 817,0 mb. Dzięki czemu w roku 2016 odwodniono powierzchnię 28 ha i udrożniono urządzenia drenarskie na powierzchni 10 ha.

Wykonanie konserwacji przyczyniło się nie tylko do utrzymania urządzeń wodnych w dobrej sprawności, ale również do polepszenia zdolności produkcyjnej gleby, ułatwienia jej uprawy oraz ochrony użytków rolnych przed powodziami.

 

« powrót