Dzisiaj jest niedziela, 17 listopada 2019 r.
Imieniny obdchodzą: Salomea, Grzegorz, Elżbieta, Waleria

Pasowanie na ucznia klasy pierwszej

Grupa trzynastu zadowolonych "pierwszaków" ze Szkoły Podstawowej w Sulikowie składając uroczyste ślubowanie dołączyła do grona uczniów. W tym najważniejszym dniu, na początku szkolnej edukacji towarzyszyli im rodzice i to właśnie dla nich "pierwszaki" przygotowały część artystyczną.

Uroczyste pasowanie na ucznia odbyło się w czwartek 13 października. Wśród zaproszonych gości byli Wójt Gminy Robert Starzyński, Ksiądz Dziekan Janusz Kankiewicz oraz Dyrektor Przedszkola Publicznego Beata Szczepańska.

Uroczystość rozpoczął Dyrektor Szkoły Jan Majowski, który przywitał zgromadzonych gości, uczniów oraz grono pedagogiczne. Następnie uczniowie pod kierunkiem wychowawcy Pani Jadwigi Swobody przedstawili program artystyczny, w czasie którego zatańczyli poloneza, recytowali wiersze i śpiewali piosenki.

Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez najmłodszych przysięgi uczniowskiej. Po ślubowaniu każdy z pierwszaków dostąpił zaszczytu pasowania na ucznia dokonanego symbolicznym ołówkiem. Dzieci świetnie prezentowały się w stroju galowym oraz uczniowskich biretach. Wzorowo zdały swój pierwszy egzamin udowadniając, że zasłużyły na miano ucznia Szkoły Podstawowej w Sulikowie.

Po pasowaniu uczniowie otrzymali kosz z małym co nieco, podarowany przez Wójta Roberta Starzyńskiego. W swoim wystąpieniu, Wójt przedstawił aktualny stan oświaty na terenie Gminy Sulików.
Uroczystość była tym bardziej wyjątkowa, w związku ze zbliżającym się Dniem Edukacji Narodowej. Korzystając z okazji, uczniowie klasy II i III przygotowali występ artystyczny. Zwieńczeniem uroczystości było wręczenie przez uczniów upominków swoim wychowawcom z okazji ich święta.

Pasowanie na ucznia klasy pierwszej « powrót