Dzisiaj jest piątek, 24 maja 2019 r.
Imieniny obdchodzą: Joanna, Zuzanna, Maria, Milena, Zdenka

Wybory Sołtysa Sulikowa

W związku z rezygnacją pana Andrzeja Kurka z funkcji Sołtysa Sołectwa Sulików i potrzebą dokonania wyboru kolejnego gospodarza sołectwa, w dniu 26 października br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Sulikowie odbyło się zebranie w sprawie wyboru sołtysa.

Na trzech zgłoszonych kandydatów, którymi byli pan Krzysztof Malczyk, pan Tadeusz Baranek, pan Marcin Jakiel, większością głosów został wybrany pan Tadeusz Baranek.

Pan Baranek od urodzenia jest mieszkańcem Sulikowa, prowadzi największe w gminie gospodarstwo rolne. Współpracował z samorządem w latach 1990 - 1994, będąc wówczas Radnym Gminy Sulików. Był członkiem Komisji Rolnictwa i Ochrony Środowiska oraz spośród radnych został wybrany w skład Zarządu Gminy. Od wielu lat angażuje się w sprawy lokalnej społeczności.Obecnie pełni funkcję Przewodniczącego Rady Powiatowej Dolnośląskiej Izby Rolniczej.

Dziękujemy panu Andrzejowi Kurek za wieloletnią, pełną poświęcenia współpracę, a panu Tadeuszowi Barankowi życzymy owocnej pracy na rzecz rozwoju sołectwa Sulików.

« powrót