Dzisiaj jest piątek, 24 maja 2019 r.
Imieniny obdchodzą: Joanna, Zuzanna, Maria, Milena, Zdenka

Uroczystość Narodowego Święta Niepodległości w Gminie Sulików

Narodowe Święto Niepodległości to dla wszystkich Polaków szczególne święto. Jest ono okazją, aby przypomnieć, że nasza Ojczyzna  po wielu latach niewoli znów stała się wolnym państwem.

Tegoroczna 98. rocznica tego doniosłego wydarzenia została uczczona w Gminie Sulików bardzo uroczyście. W dniu poprzedzającym tę ważną rocznicę, w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez uczniów i nauczycieli.

W dniu 11 listopada obchody Narodowego Święta zainaugurowała msza święta w intencji Ojczyzny sprawowana w Kościele Parafialnym pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Sulikowie. Po nabożeństwie prowadzony przez orkiestrę dętą pochód z pocztami sztandarowymi, przedstawicielami władz samorządowych Gminy i Powiatu, przewodniczących rad sołeckich, kierownikami jednostek organizacyjnych, organizacji społecznych oraz mieszkańcami gminy przemaszerował pod obelisk na Placu Wolności w Sulikowie. Patriotyczna część uroczystości rozpoczęła się od odegrania hymnu państwowego, po którym z okolicznościowym przemówieniem wystąpił Robert Starzyński Wójt Gminy Sulików. W wystąpieniu przypomniał postać Józefa Piłsudskiego, walkę Polaków o niepodległość, podkreślił potrzebę budowania wspólnoty mieszkańców w czasach pokoju i kształtowanie współczesnego patriotyzmu wśród młodego pokolenia.

Po przemówieniach Wójta i Starosty, symboliczne wiązanki kwiatów złożyły delegacje samorządu Gminy Sulików oraz Powiatu Zgorzeleckiego, Prawa i Sprawiedliwości, Związku Sybiraków, Związku Emerytów i Rencistów, Parafialnego Zespołu Caritas w Sulikowie, jednostek organizacyjnych i organizacji społecznych, w tym licznie zgromadzeni przedstawiciele ochotniczych straży pożarnych oraz mieszkańcy gminy. Wyjątkowemu charakteru całej uroczystości nadawał akompaniament orkiestry dętej KWB Turów. Wspólne świętowanie w "małej Ojczyźnie" tak doniosłego święta, jakim jest Narodowe Święto Niepodległości, to piękny przejaw postaw patriotycznych.

Po części patriotycznej, w hali sportowej ZSPiG odbył się Halowy Turniej Piłki Siatkowej drużyn sołeckich o puchar Wójta Gminy Sulików. W turnieju udział wzięło dziewięć drużyn sołeckich, które rozegrały mecze w dwóch grupach systemem „każdy z każdym”. Wyrównany poziom spowodował, iż walka w poszczególnych meczach była niezwykle zacięta, a przez to wyzwalała dużo emocji zarówno wśród zawodników, jak i kibiców. 

Na zakończenie Wójt Gminy Robert Starzyński wręczył pamiątkowe dyplomy. Zwycięski puchar za zajęcie I miejsca zdobyła drużyna  sołectwa Sulików.

Uroczystość Narodowego Święta Niepodległości w Gminie Sulików - 2016 « powrót